KARMİK İŞARETLER HER ZAMAN MUCİZELER YARATMAZ !

 

 

Boşanma davası devam eden bir bayana bir kaç gün önce evlilik ve eşleşim analizi yapmıştık. Daha öncede bir astrologdan(!) danışmanlık almış ve bu kişi bayana “eşiyle güçlü karmik bağ olduğunu ve ayrılık olmayacağını” yazmış. 2 yıldır eşinden ayrı yaşayan Kadın hala eşini çok sevdiği için kendisine geri dönme hayali ile danışmanlık aldığı kişiden  tatmin olamamış ki, erkeğin 2 yıldır kendisine en ufacık bir yeşil ışık yakmadığından umutları tükenmiş bir vaziyette bize başvurdu. Kadınla eşi arasında güçlü karmik bağ olan Ay düğümlerinin tersten kavuşumu var ayrıca eşleşimde önemli olan Upapada Lagna için de her iki haritada olumlu işaretler bulunuyor. Astrolojik olarak şeklen mükemmel bir eşleşimden bahsedersek yanlış olmaz. Öğrencilerimiz bilirler, derslerde de işledik bu konuyu, imkansızı olur kılan bu açı eşimle benim haritamda da var. Elbette ki bu görünüm aşık olmak için, bir ilişkinin başlaması için ve devamı için güçlü bir kombinasyondur fakat bu işi yapanlar ilişki ve eşleşim analizlerinin olmazsa olmazı MAGİ görünümlerini değerlendiremiyorlar yada sistemi hiç bilmiyorlar. Bir harita sadece batı ile yorumlanamaz sadece Vedic ile de yorumlanamaz, özellikle astrolojinin komplike konusu olan ilişki analizlerinde bir tek açıyla karar verilemez, bütün sistemler kombine değerlendirilip yorum aşamasına geçilir. Bu nedenle astrolog tüm sistemleri bilmelidir.


Danışan kişiler bizden astrolojik olarak gerçekleri duymak isterler, bunun için bir bedel öderler, bizler umut tacirleri değiliz, umut satmıyoruz...! Aynı açıları bizler de yaşıyoruz, evleniyoruz, ayrılıyoruz, hastalanıyoruz ve dahi ölüyoruz. Astrolojinin nedir açılımı? İyi ve kötü zaman felsefesine göre geleceğe hazırlıklı olmamızı sağlayan “erken uyarı sistemi” değil midir? Astrolog kaderi değiştiremez, size duymak istediklerinizi söylemez, olacaklara hazırlıklı olmanızı söyler. Olacak olan da sizin zaten değişmez kaderinizdir.

Haritada ki bir kaç olumlu açıya bakarak ki bu açılar kişiyi evlendiren ve bir çocuk sahibi yapan açılar olmasına rağmen, baskın olan olumsuz Magi yerleşimleri görmezden gelip boş yere ümit vermek ve sırf iyi kalpli insan sıfatı oluşturmak için “ayrılık gözükmüyor” demek danışan kişiyi bir süre rahatlatır ama kandırmaktan öteye gitmez. Bu sizi danışanın gözünde iyi bir insan yapabilir (geçici bir süre) ama profesyonel olarak bakıldığında iyi bir astrolog yapmaz ama sözde bir umut taciri olabilirsiniz..!


Daha öncede bir kaç kez eşiyle ayrılık yaşayan kadının dava açtığı halde  “eşimi hala çok seviyorum demesinin” nedeni Ay düğümlerinin ve UL ‘nin karmik sonucudur ama Magi sistemine baktığımızda ortak haritadaki güçlü Satürn Çarpması eninde sonunda uzaklaşma vereceği gibi evlilik boyunca da ne huzur verir ne de mutluluk. Bu şekilde sadece çocuk için evliliği sürüklemek ayrılık ile eş değerdir. Ama görümce ama kaynana sorunları derken bir de eşin çapkınlığını göz önünde bulundurursak Ay düğümlerinin o mucizesi bir noktada yetersiz kalır ve evlilik mahkemeye taşınır, üstelikte eşini çok seven kadın davayı açmak zorunda kalmıştır. Mayıs ayında görülecek olan davada anın haritası destekleyici olmadığı için kadının ruh halini göz önünde bulundurup  “ayrılacaksınız” demenin de bizce bir sakıncası olmadığı halde, onun yerine “netice olumsuz” demek terminolojik olarak daha doğru olur düşüncesiyle danışana bu şekilde bilgi aktarımı yapılmıştır. Tıpkı yıllar önce doktorların en fazla 3 ay yaşar dediği bir hastanın yakınına, 3 ay sonraki transitleri için“ölebilir” ifadesi yerine “netice olumsuz” demeyi uygun görmüş olduğum gibi…

Tam da bu noktada sizlere bilinen ünlü bir fıkrayı paylaşmak isterim çünkü bu yazımla oldukça örtüşmekte; Mimar Sinan Süleymaniye camisini yaparken halktan bir adam yanına gelir ve şöyle der ; “Üstat minarelerden birisi eğri duruyor!

Sinan hangisi diye sorar. Adamın işaret ettiği minareye işçilerini gönderip bir halat bağlatır ve ucundan çekmelerini ister. Arada bir adama “Düzeldi mi ?” diye de sorar. “Tamam şimdi düzeldi” yanıtını alınca Sinan işinin başına döner. Kalfaları merak içinde Sinan’a  sorarlar : “Bir delinin lafına bakarak neden bu kadar uğraştın ki ?

Sinan gülümser ve şöyle der : “Bazen bir delinin lafı yüz tane akıllının aklını çelebilir. Bunu yaptım ki adam başka marifetler gösterip akıllıları uğraştırmasın !”

Bende böyle bir yazıyı paylaşmayı uygun gördüm ki kimsenin aklıyla dalga geçilmesin, algı yaratılmaya çalışılmasın..! 

Takipçilerimiz bilirler, Astromistik internet sitesi neredeyse 25 yıldır aktif olup bu camianın ilklerindendir. Şimdilerde benzerlerinin yanında görsel anlamda şık gözükmese de, eşimin o zamanki şartlarda elleriyle/yüreğiyle hazırladığı, çocuğu gibi gördüğü, astrolojik bilgiler açısından en kapsamlı, yazıların en çok kopyalandığı sizlerin deyimiyle marka olmuş bir isimdir. 25 yıl önce ülkemizde Türkçe kaynak olmadığını düşünürsek yabancı kaynaklardan faydalanarak, emek verilerek  sizlere sunulmuş bu bilgilerin kıymetini bilen, vefa duygusu yüksek ve bizimle yıllardır yola devam eden okuyucularımızın gönüllerine sağlık diyorum ve şükranlarımı gönderiyorum. Lakin bir şeyi söylemeden geçemeyeceğim; yabancı kaynaklardan faydalanmak ayrı, o bilgileri birebir kopyalamak ve altına isminizi yazmak apayrı bir konudur. Bunu ayırt etmekte okuyan kişinin zekasına(!) kalmış bir durumdur. Ayrıca e-kitaplarımızda yararlandığımız kaynakların isimlerini de kitabın son sayfalarında uzun uzun en iyi biz yayınlarız:) Başkaları kopyalayıp emek hırsızlığı yaparken, biz ise tanımadığımız insanlara bu kadim bilgilere erişmemizi sağladığı için teşekkürü borç biliriz. Yıllardır Astrolojinin gelişimine katkı sağlayan en gerçek bilgileri bizlerden okudunuz ve Allah izin verdiği sürece de okumaya bilgilenmeye devam edeceksiniz…

 

©Özlem Sügen

28.04.2017

 

 


 

 

 

Astrolog  Özlem  Sügen'in  Önceki  Yazıları

Vedic     Astroloji'de     Eşleşim     Kıyaslamaları

Antik   Astroloji   ve   Modern   Zamanların   Astrolojisi

Vedic   Analizinde   Atmakaraka   ve   Karakamsa

Annen  Seni  Kadir  Gecesi mi  Doğurdu  ?

Vedic Astroloji'de Sahama ve Bhrigu Bindu

Astroloji'de  Kör  Nokta ve  1000  Yıl  Yaşamak

İki Cinayetin Analizi

Hayatımı Değiştiren Jüpiter Taşı

Kaderin  Gerçek  Yöneticisi  Nedir  ?

Emine  Erdoğan'ın  Kaderinde  Değişim   Zamanı

Astroloji  ve   Kuantum    İlişkisi

Bir Çocuğun Doğum Zamanı

Kalasarpa Yoga İle Savaşmak

Türkan Saylan'ın Karmik Görevi

Bir  İntihar  Olayının  Perde  Arkası

Bağımlılık  ve  İntihar  Meyli

FaceBook  Kurucusu  Mark  Zuckerberg