Karmik İşaretler Her Zaman Mucizeler Yaratmaz

Düşmüş  Satürn  Akrebin  Zehiriyle  Birleşince

Gaja - Kesekari  Yoga

Güneş   Tutulması

Vatan Şaşmaz'ın Vedik Haritası

 

 

JÜPİTER TRANSİTİ MERHAMET DUYGUSUNDAN YOKSUN

OLANLARI HİZAYA ÇEKMEK İÇİN GELİYOR…!

 

 

Jüpiter, burçlar kuşağının en büyük yıldızı. Yardımseverlik, genişleme, gelişme ve iyimserliği ifade eder. Avantajlı olma ve büyük servet olarak adlandırılır. Jüpiter ayrıca tanıtım, iyileştirme, büyüme, neşe ve felsefe, maneviyat ile de doğrudan ilgilidir. Natal haritada güçlü bir Jüpiter kişiyi nazik, iyimser, neşeli, olumlu ve iyi niyetli pozitif karakterli ve bilgili yapar. Kişilik narsist ve kibirli olmaya yatkınsa bu Jüpiter’in zarar gördüğü anlamına gelir. Ayrıca zararlı bir Jüpiter kişiyi dikkatsiz ve sığ yapar. Dini fanatizm, ırkçılık yada ayrımcılık yine Jüpiter’in zarar gördüğü durumlarda ortaya çıkar.

Vedik sistemde 12 Eylül tarihinde Jüpiter burç değiştirdi ve Terazi burcuna geçti. Bu transiti ortalama 1 yıl kadar sürecek. Terazi burcunda ilerlerken Satürn’ün olumsuz markajından kurtulmuş olacak. Geçtiğimiz 1 yıl boyunca Jüpiter Başak burcunda zayıf çalıştı, bir de Satürn görünümüyle iyiden iyiye olumlu etkileri blokaj altındaydı. Terazi burcunda ilerlerken “nispeten” rahatlayacak çünkü bu seferde Rahu ve Ketu’dan sert (kare) bir görünüm alacak. Jüpiter Ülkemiz haritasında 5. Evden geçerken, Terazi burcu ilişkilerle bağlantılı olduğundan özel hayatınızda hırçın bir sahiplenme ve bencil bir aidiyet duygusu ile gidip gelmeler neticesinde, tutkulu nevrotik aşklar gündemimizde çok fazla yer alabilir. Medya ve eğlence sektörü ve buna mensup olanlarla ilgili haberlerin yaygınlaşması, spor camiası, spekülatif konularda (faiz borsa vs) büyüme/artış, eğitim-öğretim konusunda değişim/dönüşüm/yeni gelişmeler, adalet arayışındaki seslerin ve tepkilerin yükselmesi, ayrıca natal haritada 5.evde yer alan Venüs, Merkür, Güneş ve Satürn üzerinden geçeceği için bu gezegenlerin temsil ettiği konularda büyüme genişleme etkileri verecektir. Yine bu dört gezegenin yönettiği evlerin konularını da yoruma dâhil edersek ülkemiz için çok hareketli günlerin başladığını söyleyebiliriz.

Oralı yada buralı…diye diye tükendik... Ayrıştırıldık, birbirimize düştük, düşman olduk... Farklı bir kimlikten inançtan olana saygı duymayanlar kindar bir nesil yetiştiriyorlar... Bir zamanlar birlikte ağladığımız değerler yerle yeksan oldu. Satürn 'ün sabrı bir yere kadar ama bu sabır da bir gün bitecek ve çok ağır sonuçları olacak. İşte bu Jüpiter transiti hayatını bu şekilde merhamet ve kardeşlik duygusundan yoksun yaşayanları hizaya çekmek için sahneye çıkıyor..! “Biz birlik olmaz isek pusuda bekleyen iç ve dış düşmanlarımızın iştahları kabarır” lafını hatırlatmaya geliyor.

Farkında olduğunuzu var sayıyorum, dünya aydınlık günlerini bir süredir yitirmiş gibi, bu duygu durumu herkesçe malum ! Sanki kederin ve hüznün bütün koşulları hazır, bizi bekler hissiyatı... Her yaşadığımızı iyi taraftan bakmayı öğrendik öğrenmesine ama acı çekmeden, yaralanmadan gelecek mutluluğunun tadını çıkarabilmek ne mümkün? Ne oldum delisi olmak (!) tarih böyle insanların dramatik hikayeleri ile doludur. Olumsuz transit etkileri bunun içindir, önce yaralar sonra tedavi eder, farkındalık yaratır, kıymet bilmeyi öğretir sonra sahip olduklarınızın tadını çıkarırsınız. Kimimiz farkında olup bitenlerin ve tarifsiz bir keder içindeler, kimimiz cebine giren paraya ve yaşadığı şaşalı hayata bakıyor, kiminin cesareti yok taşın altına elini koymaya, bazıları gerçekten çok yorgun oluruna bırakmış, ağlamaklı, konuşsa kimse duymayacak gibi, sussa kalbine yük.

İşte üzerimizden ölü toprağını atmak için bir fırsat olan Jüpiter’in Terazi burcundaki seyri 1 yıl sürecek. Batı sisteme baktığımızda, adaleti temsil eden Terazi burcunda ilerleyen Jüpiter’den son 1 yıldır tatmin edici bir verim alamadık. Vedik sistemde gezegenler gerçek konumlarında olduğundan T. Jüpiter’in Terazi burcu seyri bu anlamda önem taşıyor. Ülkemizin adalete en çok ihtiyacı olan zamanlarda T. Satürn Yay burcuna geçerken ve T. Jüpiter Terazi burcundayken, Kasım ve sonrası için çok önemli değişimler bekliyorum. 11 Eylül’de Ay Düğümleri de burç değiştirdi. Jüpiter adalet konusunda belirgin bir talih verecektir ama Satürn’ün ruhunda şans kavramı adeta ütopyadır. Bu nedenle Satürn Yay burcundayken hak istenmez alınır sözünü hayatımıza dâhil etmeliyiz. Eşitliğe inandığınız, önyargıları bir tarafa bıraktığınız ve biraz da hayata esnek bakabildiğiniz taktirde Jüpiter’in bu yolculuğundan olumlu anlamda faydalanabilirsiniz. Şayet ben merkezli ve egoist bir tavır sergilerseniz ilişkilerinizde uyum ve ahenk sizden uzak olacaktır. Jüpiter Terazi burcundayken diplomasinin önemini vurgulayacak...

Ay burcu Koç, İkizler, Başak, Yay ve Kova burçları bu transitten olumlu anlamda faydalanacaklar. Yengeç, Terazi ve Oğlak burçları için iyi ve kötü etkiler birlikte hissedilir. Boğa, Aslan, Akrep ve Balık burçları bu transitin olumsuz neticelerine maruz kalabilirler.

Transit Jüpiter Terazi burcundayken o evin AshtakVarga puanı çok önemlidir. Yani kurala göre ilgili gezegendeki Sarvashtakvarga’yı bu gezegenin kendi Bhinnashtakvarga ' sında kaç puana geldiğini mutlaka kontrol etmelisiniz. Gezegenin transit geçiş yaptığı yerden, AshtakVarga 25 puandaysa sınırda kabul edilir. 28 ortalama bir güçtür. Maksimum verim 30'dan yüksek olduğunda elde edilir. Böyle olduğunda Transit gezegen, söz konusu ev ve zodyak için iyi sonuçlar doğuracaktır. Bir diğer önemli husus Satürn transitleridir çünkü hayattaki her önemli olay Satürn ve Jüpiter'in birlikte onay verdiğinde gerçekleşir. Ayrıca, Yay'daki Satürn transitinin 22 Drekkana ya da 64 Navamsa'da olup olmadığını da kontrol edin. Bu hassas noktalardan Satürn gibi malefic bir gezegen natal haritaya ve dasaya da bağlı olarak yaralanmalara veya sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Satürn ile hiçbir şey kolay gelmez ama geldiğinde uzunca bir süre hayatınızı işgal eder.

Jüpiter Terazi, Satürn Yay’da iken 1 yıl boyunca Akrep burcunun Satürn ve Jüpiter arasında sıkıştırıldığını göreceksiniz. Akrep burcunun düştüğü evin konuları çok belirgin bir hal alacak ve hayatınız 2018 Ekim ayına kadar olumlu yada olumsuz o evin temsil ettiği konular etrafında dönecektir. Bu arada akılda tutulmalı ki tüm iyi kötü etkiler yaşanılan dasa sürecine bağlı olarak şekillenir. Transit Jüpiter haritanızda 6. 8. ve 12. evler olan Dusthana (zararlı) evlerinize denk geliyorsa fazla anlam yüklemeyin. Bu evlerin sorunlarını büyütür. 2. 5. 7. 9. ve 11. evlerdeki transiti oldukça olumludur.

Jüpiter'in koruyucu bir gezegen olduğunu, dünyamızı asteroit, gök taşları ve kuyruklu yıldızlar gibi gök cisimlerimden koruduğunu ve hayatımızın genel refahı için mutlak bir nimet olduğunu lütfen unutmayın.

 

©ÖzlemSügen

   16.09.2017


 

 

VATAN ŞAŞMAZ’IN  VEDİK ASTROLOJİSİNE  GÖRE  HARİTASI

 

27 Ağustos’ta tüm Türkiye’yi şoke eden bir ölüm olayı ile  sarsıldık. Ünlü sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz 10 yıl önce ilişki yaşadığı bir kadın tarafından planlı bir silahlı saldırı sonucu hayata veda etti. Arkasından çok şey yazıldı söylendi, çelişkili ifadeler ortaya atıldı vs derken gerçeklerin açığa çıkması biraz zaman alacak gibi duruyor…

 

Temel ve İleri Vedik kursumuzu başarıyla tamamlayan bir öğrencimiz dün bir web sitesinde Vatan Şaşmaz’ın 14:47 olarak verilen doğum saatinin haritasını incelerken hayatına dair birçok şeyin yerine oturmadığını farketmiş ve benim fikrimi almak istemiş. 30 Ağustos’da sinastri (uyum) açısından yazdığımız yazıyı http://www.astromistik.com/Tutulmalar.htm linkinden ayrıca okuyabilirsiniz.

 

Öncelikle bu olay sıradan bir ölüm değil, bu yüzden saatin net bulunması çok önemli. Şimdi size Vedik sistemde ileri seviye öğretilerinde yer alan 22.Drekkana yerleşiminden bahsetmek istiyorum. Rasi haritasında 22.Drekkana yerleşimi yaşam sonunu belirler ve Yükselen burcun Drekkana yerleşiminden itibaren hesaplanır.Yaşam sonu doğal olabildiği gibi anormal sayılan şartlarda ortaya çıkabilir. Doğal şartlar yaşlılık ve hastalıklar olarak bilinir. Doğal olmayan şartlar ise ölümün beklenmedik bir zamanda olması, kaza veya intihar veya şiddetli bir olay (cinayet) hatta suikast olmasını işaret eder. İşte Rasi haritasında 22.Drekkana yerleşimleri için bazı özel horoskop bölümleri bize doğal olmayan yaşam sonu hakkında bilgi vermektedir.

 

Bu öğretiler ışığında merhumun tespit ettiğim doğum saati 18:57 dir. Aşağıda Vedik  sistemde olan haritaları yer alıyor. Şimdi bu saatin ortaya çıkardığı horoskop işaretlerine bir göz atalım. Önce Batı sistemdeki yerleşimlere kısaca değinmek istiyorum. Doğum bilgileri 08.01.1974/İstanbul/18:57 (Z+2) olan Batı horoskopunu kolayca kurabilirsiniz.

 

 

 

*Batı astroloji bildiğiniz üzere mevcut potansiyelleri gösterir. Vatan Şaşmaz’ın Güneş’i Oğlak, Yükselen burcu Aslan’dır. 7.ev çizgisindeki Jüpiter yerleşimi yükselen burçla ilişkide olduğundan uzun bir boy veriyor. Biraz daha genelleme yaparsak saçlarının gür ve güzel gözükmesi yine Aslan temasının hakim olduğunu gösteriyor. Venüs 7.ev çizgisiyle kavuşumda olup 6.ev olan zararlı evde yerleşmiş. Kadınlarla ilgili sorunlar yaşamasının bir nedeni bu. Venüs ile Jüpiter Kova burcunda kavuşumda hümanist ve barışçıl bir karakter verir. Oldukça sempatik, güler yüzlü, neşeli ve çevresi tarafından sevilen ve iyi bir izlenim bırakan profildir. Bununla birlikte 12.evdeki Ay ve 11.evdeki Satürn/Ketu kavuşumu merhumun içindeki fırtınanın şiddetini hiçbir zaman yansıtmayacak şekilde donanımlı olduğunu da işaret etmekte. Yine Venüs ile Plüton arasındaki üçgen açı kişiyi karşı cinse oldukça çekici gösterir. Chiron’un Ay ve Güneş ile olan zararlı açısı Baba ve hayatındaki kadın figürlerinin açacağı yaraları ifade ediyor. 4 yaşından itibaren babasız büyümesi ve babasının cenazeye bile gelmemesinin nedeni bu yerleşimdir. Baba,  manen acı vermeyi amaçlamıştır. Mars ile Uranüs arasındaki karşıt açı kaza, şiddet gibi olaylara neden olur. Özellikle bu açının varlığı ile kişinin kendi tutumundan kaynaklı nedenlerden dolayı düşmanlıkla karşılaşması mümkündür.

 

*Vedik sisteme baktığımızda 18:57 olarak bulduğum saate göre Yükselen burç 20 derece Yengeç’tir. Bu doğum saatine göre Merkür Maha Dasa’nın başlama zamanı 2000 yılına denk geliyor. Vatan Şaşmaz’ın TV de program yapması ve tanınması da 2000 senesinden itibaren olmakta. Tabiri caizse merhum tam 17 yıl Merkür dasanın ekmeğini yemiş, suyunu içmiştir. Merkür iletişim ve konuşma ile ilgilidir, bu yüzden kendisi her zaman “benim işim sunuculuk” demiştir. Merkür bilinenin aksine 6.evde özelliklerinin değişmediği tek gezegendir.  Sahip olduğu mükemmel değerler ve kalite nedeniyle çevresinden büyük beğeni ve saygınlık görecektir. Nazik, terbiyeli olduğunu ve iyi yetiştirildiğini belli edecektir. Mükemmel bir kariyer ve ünü olacaktır. Ayrıca 2.ev yöneticisi ile birlikte olduğundan etkili ve güzel bir konuşması olacaktır. Merkür dasa kendisinin tanınmasına ve kariyerindeki başarıya kadar çok net gösteriyor. Bir de aynı dasanın hayatın sonunu hazırlayacağını hayal edin, böyle bir şey mümkün olabilir mi? Peki, şaşalı geçen bir Merkür dasa’dan sonra gelecek olan Ketu dasa başına gelecek vahim olayı gösteriyor olabilir mi?

 

Ketu dasa başlama zamanı 2017 Temmuz ayıdır, yani ölümünden tam 1 ay önce. Ketu 12. Evde Satürn ve Ay ile birlikte yerleşmiştir. Ayrıca tüm gezegenler ekliptik eksende olduğundan zorlu bir Kalasarpa yogası bulunuyor. Ketu’nun 12. Evde, Rahu’nun 6.evdeki yerleşimiyle oluşan yoga Maha Padma Kalsarpa Yoga adını alır. Bu yoganın açılımı kadim bilgilere göre şöyledir;  Bu Kişinin çok güçlü ve gizli bir düşmanı olacak (12.ev gizli düşmanları temsil eder) ve bu gizli düşman galip gelecek. Bu düşman açık açık onurlu bir şekilde kurbanıyla yüzleşmeyecek ve Kişiyi fiziksel tahribata uğratacak..! İşte aynen kadim bilgilerin işaret ettiği gibi, Vatan Şaşmaz katilini düşman olarak görmediğinden gayet rahat bir şekilde otel odasına gidiyor çünkü gizli bir düşmanlıkla karşılaşacağını hiç ummuyor ama karşısındaki düşman gizli kapaklı hareket eden ve nefretini belli etmeyen bir kadın…Muhtemelen, belki de helalleştikten sonra merhum arkasını dönüp kapıdan çıkmaya yeltenirken sırtından vuruyor..! Ayrıca bu KalasarpaYoga kişinin hayatında çok fazla borçları olacağını, az tasarruf yapıp çok harcama meyli ile birlikte en büyük zaafının maddesel imkanları elde etmek yönünde olduğunu gösteriyor. Ay Purnavasu nakshatrada yerleşmiş. Bu nakshatara para ve maddi kaynaklarla ilişkide olup yaşam kaynağının bu şekilde olacağını göstermekte. 12.evi etkilediğinden ketum bir karaktere sahip olduğu ve çok fazla sırları olduğunun da işareti olmakta…

 

Şimdi yukarıda bahsettiğim 22.Drekkana yerleşimi ile ölümün nasıl olacağına bir bakalım. Bunun neticesini 8.evde yerleşen burcun ondalık yerleşimi gösterecektir. Eğer Yükselen Burç 20º Yengeç burcunda ise bunun anlamı Yengeç burcunun 3.Drekkana’sı demektir. Buradan itibaren sayılırsa 22.Drekkana Kova burcunun 3.Drekkana’sı olacaktır. Kova burcunun 3.Drekkanası  Pakshi tarzındaki ölüm şeklini işaret eder. Bu ne demektir ?; Hayatın sonu ilişkiler ve karşı cins nedeniyle şiddetli olacaktır. Daha detaylara inmekte mümkün.  Rasi haritasında Drekkana yerinin sınaması için Vedik Drekkana yani D3 haritası yardımcı olur. Burcun drekkana yerleşimin drekkana (ondalık) yönetici hesaplanması yapılır. Birinci ondalık için yönetici burcun yöneticisidir. İkinci ondalık için yönetici 5.evin yöneticisidir. Üçüncü ondalık için yönetici 9.evin yöneticidir. Şimdi Rasi haritasına dönelim. Kova burcunun 3.ondalığın yönetici gezegeni Venüs olur. Drekkana haritasında bunun sınaması yapılırken 8.evin yöneticisine bakılır. Burada D3 haritasının 8.evi Terazi olup yöneticisi Venüs olarak görülür. Böylece 22.drekkana yerinin sınaması yapılmış olur.

 

Tespit ettiğim doğum saatine göre 8.ev olan uzun hayat evinin yöneticisi 12.evdedir, üstelik bu gezegen uzun hayatı temsil eden Satürn’dür. Rasi ve Navamsa haritalarında  ekliptikte yerleşen Satürn zarar görmektedir. Satürn Rasi’de  hem 12. Evde hem de ekliptik düzlemde oldukça zarar görmüştür. Yanına yükselen yöneticisi Ay’ ı alarak hayatın uzunluğu oldukça törpülenmiş oluyor. Bununla ilgili bir kaynak’ta şöyle bir bilgi mevcut; Yükselen yöneticisi (Ay) 12.evde olup zararlı gezegenlerle birlikte olursa toplumdan zorla koparılma veya uzaklaştırılma işareti anlamına gelmekte… Vatan Şaşmaz’ın hayatına yansımaları ise şöyledir; Önemli miktarda borç ve masraflar, Kısa bir hayat, Evlilik ortağından para gelmemesi, Yabancı ülkelerde sorunlar… Burada evlilik ortağından para gelmemesi tuhaf karşılanmasın çünkü son evliliğinde evlilik sözleşmesi imzalamıştır.  Yine evlilik evi olan 7.evin yöneticisi de Satürn’dür. 12.evde yerleştiğinden evlilik ve ilişkiler konusu da zarar görmekte. Kadim bilgiler şöyle der; Boşanma, evlilikten ve eşten mutlu olmamak, mutsuz ve verimsiz iş ortaklığı, Başarılı seks hayatı, 7.ci ev seks tutkularını, 12.ci ev de yatak zevklerini simgelediğinden güçlü bir seksi tabiatı gösterir. Vatan Şaşmaz birçok defa ticarete atıldığını ve hepsinde parasını batırdığını ifade etmiş. Ayrıca borsa, forex gibi yatırım ortaklığı, kağıt alım satım gibi işlerde de verimli olmayan bir natal haritası mevcut. 6.evdeki Merkür ve Güneş başkalarının paralarını kullanmak konusunda belli bir dereceye kadar yardımcı olacaktır, bununla birlikte Ay Düğümleri düzleminde oldukları için bu konuda karmik ders alma gibi  bir sınanma durumu hasıl olur. Aynı sorun yaşadığı ilişkiler açısından da mevcut. Vatan Şaşmaz’ın bu hayatındaki alacağı karmik dersler karşı cins ve ilişkiler yoluyla olacaktır. Atmakara gezegen Ay olduğundan ve gezegen 12.evde yerleştiğinden karmik dersler çok ağır olacaktır.

 

Burada en önemli husus belirgin olan işaretleri atlamamaktır. Ortada açık bir düşman değil gizli bir düşman vardır ve bu karşıt cinstir. Harita yerleşimleri ve özellikle 12 çeşit olan Kalasarpa Yoganın yerleştiği ev bunu doğrulaması gerekiyor. Ayrıca çok basit ve bilinmesi gereken bir detayı da hatırlatmadan olmaz. 8.evde yerleşen sabit burç  kişinin doğduğu büyüdüğü şehirde ölmesinin işaretidir. Vatan Şaşmaz’ın haritasında 8.ev Kova’dır ve Kova burcu sabit bir burçtur. Örneğin, 8.ev Yay burcu gibi değişken burçta olamaz. Yay burcu için kişinin ölümünün yolculuk esnasında ve doğup büyüdüğü şehirden uzakta hatta yurt dışında hayatı son bulacağı kadim bilgiler içinde yer almaktır.

 

21 Ağustos Güneş tutulması sırasında Vatan Şaşmaz katili ile görüşmüş. Bu tutulma batı sistemde merhumun birinci evinde gerçekleşiyor. Transit Plüton natal Güneş’in üzerinde. Vedik’te ise transit Satürn 6.evde Gandanta geçişinde ve Ketu tarafından perdeleniyor. Ayrıca Vipat (danger) tara’da. Yani Satürn’ün olumlu veya kurtarıcı enerjileri Ketu tarafından engellenmiş oluyor. Ayrıca Güneş’te iyi bir evden geçtiği halde yine Ketu tarafından perdeleniyor. Jüpiter 4.evde genel olarak 1 yıl mutsuzluk sebebi olmakta ve olay günü 12.evdeki Ay ile sert bir görünümü oluyor. Bu hazin olayda Ketu transitinin ve dasa’sının çok önemli bir rolü var. Ölümün Ketu Maha Dasa içinde olması gezegenin Maraka olmasıdır. Ketu 12.evde ve maraka gezegen Satürn ile birlikte olduğundan “Ayudha drekkana” olur ve maraka gezegendir. Rahu ve Ketu’nun ortak yansımaları arasında düşük kimselerle ilişki içinde olmak, bağımlılık veya zaaflar ve bir cinayete kurban gitmek gibi durumlar yer alıyor.

 

Her zaman söylüyorum; özellikle Vedik astroloji evinizde birkaç kitap okuyarak öğrenebileceğiniz bir sistem değildir. Vedik astrolog olabilmeniz için çok donanımlı bir eğitimden geçmeniz gerekiyor. Hatta böyle bir öğreti için “temel eğitiminizin” bile derecesinin yüksek olması gerekir. Bu öğretilerin kaynağı Hindistan’dır ve buradan eğitim almış bir uzman tarafından ancak bu kadim bilgilere erişebilir ve uygulamaya geçebilirsiniz. Halk arasında “alaylı” tabir ettiğimiz eğitimsiz kişilerin Vedik sistemin içinde yer alması oldukça sakıncalıdır. Şayet alıyorlarsa ortopedi uzmanı bir doktor ile kırıkçı/çıkıkçı arasında seçim yapmak sizlere düşüyor….

 

©ÖzlemSügen

   31.08.2017


 

 

“Eğer yüce  aslanın yıldızı kasvetlİyse, halkın kalbİ sevİnemez”

 

“kİbİrlİ, ben merkezcİ veya süreklİ dİkkat çekmek İçİn kendİnİzden bİle vazgeçtİğİnİz halİnİzLe gurur duyuyor musunuz? “

 

 

Ağustos ayı ile birlikte tutulma sezonunu kapatıyoruz. 21 Ağustos Türkiye saati ile 21:30 civarında tam Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma Vedik sistemde Ketu yönetimindeki Magha Nakshatra’da gerçekleşiyor. Magha en aydınlık takımyıldızıdır. İnsanlara dair sorunlarla yakinen ilgilenen dünyevi bir nakshatradır. Magha, otoriteye karşı her türlü ayaklanma ile doğrudan ilişkilidir. Göksel simgesi kraliyet tahtına sahip bir saraydır. Güzellik, refah, güç, zekâ, saygı, haysiyet ve bilgelik gibi tüm üstün renk tonlarını kapsar. Bu tutulma Batı sistemde ise kraliyet yıldızı Regulus sabit yıldızında gerçekleşecek. Deklinasyon hesabına göre de kavuşum etkisi söz konusu. “Eğer yüce Aslan’ın yıldızı kasvetliyse halkın kalbi sevinemez” şeklinde yer alan Ninova’da bulunan Sümer tabletindeki açıklamayla örtüşen  bu tutulma hafızalarda yer edinecek.

Batı haritanızda 28 derece Aslan civarında, Vedik Rasi haritanızda yine 4 derece Aslan civarında natal gezegenleriniz var ise birinci dereceden etki alacaksınız demektir. Ayrıca bu tutulmada Aslan burcu dışında Kova, Boğa ve Akrep burçları ve bu burçlarda natal gezegenleri olup özellikle olumsuz evlerde yerleşenlerde aynı oranda etkilenecekler. Özellikle bu derece civarlarında Güneş ve Ay yerleşimi sizler için hissedilir bir tutulmayı işaret ediyor.

Güneş tutulmasının her zaman negatif etkileri olmaz, zaten ruhen değişim odaklı çalışırlar. İyi ve kötü etkilerin harmonisi altında hayatınızda önemli değişimlere neden olur. Bu Güneş tutulmasına Uranüs’ de olumlu açısıyla eşlik ediyor. Böylelikle Magha nakshatra’nın özelliklerini ön plana çıkarmak adına bir bütünlük oluşmakta. Bu demektir ki sürprizlere ve beklenmedik olaylara hazır olmalısınız. Zaten bir süredir değişim rüzgârları esmeye başlamıştı. Hazır olun yada olmayın hiç beklemediğiniz bir ortamda kendinizi bulabilirsiniz. Değişim iyi bir şeydir diyerek yeniyi kabul edin, bir süre sonra ne kadar iyi bir karar verdiğinizi anlamış olacaksınız. Güneş tutulması enerjileri 6 ay civarına yayılarak etki eder. Muhtemelen bu enerjiler hayatınızda sizi etkileyecek türden önemli olaylara neden olacaktır. Önemli bitişleri, başlangıçları, olumlu yada olumsuz sürprizleri, görmezden geldiğiniz gerçeklerle yüzleşmenizi sağlayacağı gibi duygularınızı ve zihninizi her olasılığa hazır hale getirebilmek sizin lehinize olacaktır. Olacakları ve tutulma enerjilerini hiçbir zaman kontrol edemeyebilirsiniz ama en azından hazırlıklı olmak adına düşüncelerinizi değiştirebilirsiniz.

Aslına bakarsanız ülkemizde ele alınması gereken birçok konu var ancak yoğun derecede hissedilen duygu ve düşünceler, öfke ve kutuplaşmanın devam etmesi nedeniyle birlik olmak, bir araya gelmek ve sorunlarımızı çözmek zor. Sorunun ne tarafında olduğumuz önemli değil çünkü kişisel görüşlerimizi onaylayan insanların fikirlerine ve bilgilerine odaklanmaya eğilimliyiz ve bunu yapamayanları hızlı bir şekilde yok sayıyoruz. Bu durum üzücü ve oldukça da sinir bozucu olsa da tutulma enerjileri neticesinde bize yeni farkındalıklar ve büyüme getirebileceğini  akılda tutmak gerekiyor.

Bu tutulmaya karşı “idrak tonumuzu” ayarlayabilmek için nelerle ilişkili olduğunu bilmek lazım. Aslan'daki Güneş ve Ay, kararlılıkla birlikte büyüleyici bir zamanı gösteriyor. Güneş Aslan burcundayken samimi, arzulu ve zevk veren bir rehberlik oluşturur.  Bir anlamda insanlığa esin kaynağı olması açısından değerli bir kombinasyon. Romantizm, ortaklaşa işler ve başkalarına yardım etmek için iyi bir zaman.  Güneş ve Ay Aslan burcundayken dikkatleri üzerinize çekmeye çalışırken duygu sömürüsünden kaçınmalısınız. Tutulma Aslan enerjisi ile birleştiğinde daha fazla önyargılı, kibirli, narsis ve üstün olma arzunuz körüklenebilir ve bilinçaltınızı tahriş edebilir. Kibirli, ben merkezci veya sürekli dikkat çekmek için kendinizden bile vazgeçtiğiniz halinizle gurur duyuyor musunuz?  Bu sorunun cevabı tutulmanın mottosunu oluşturmakta. Ay, yaşamınızda çok derinlere dokunacak, bunu aklınızın bir köşesine yazın..!

Aslan burcundaki tutulmada olaylar ile yöneticiler arasında bağ kurmak yanlış olmaz çünkü kraliyet yıldızı Regulus sabit yıldızında gerçekleşecek. Bu Güneş tutulmasında en çok etki altında kalacak ülke ABD olacaktır. İkincil olarak Çin ve İran etkilenecek bölgeler arasında.  ABD’nin direkt etkilenmesi global anlamda siyasi çıkarları düşünürsek aslında tüm dünya ülkelerini de yakından ilgilendiriyor. ABD başkanı yükselen Aslan olduğundan yine bu tutulmanın etkilerini direkt yaşayacak ilk kişilerden. Hem Amerika’nın hem başkanının bu kadar etkilenmesi dünya ekonomisi açısından da hareketli bir süreci işaret etmekte…  Önümüzdeki 1 yıl Amerika için belirsiz bir zamanı işaret ediyor. Mars tutulmaya yakın derecede olduğundan yine agresyona yönelik olaylar gündemde olacak. Belki bir askeri eylem ABD için kadersel etkiler taşıyor olabilir. Bir anlamda ateşi fitilleyecek bir tutulma denilebilir. Bu tutulmada Merkür Retro halinde. Daha önce gizlenmiş skandal etkisi doğurabilecek türden bilgiler ortaya saçılabilir. Politik açıdan faşizm yanlıları bu tutulmanın enerjilerini basamak olarak kullanabilirler.

Tutulma size nereye gitmeniz ve nereden dönmeniz konusunda yardımcı olur. Bu evrenden yardım almak gibidir ve açığa çıkan enerjiler bir şeylere dikkatinizi çekmek istiyor gibidir. Bizlere sunacağı olumluluk ne kadar çaba gösterdiğimize dayanıyor. Eğer gerçekten adaletli bir lider olarak hareket ediyorsanız başarı sizi bulacaktır. Açgözlülük ve haksızlık üzerine kurulmuş hayat düzeniniz varsa üzülmeyin,  farkındalık yaratacak enerjiler için yine bir şansınız olacak. En iyi neticeyi almak, tatmin elde etmek için önümüzdeki aylarda gayret edebilir, daha fedakâr bir insan olabilirsiniz. İyi tarafı şu ki, doğru yolda dürüst bir insan olmak için çok özel bir takımyıldızı olan Magha sizlere uyumlu enerjiler sunuyor. Tek yapmanız kendiniz ve herkes için en iyi olanı arzu etmeniz. Bazen de bizim için iyi olamayacak şeyleri diliyoruz fakat bu konuda şeffaf yada net değilsek bize geri dönüşü ihtiyaç duymadığımız şeylerden vazgeçmek olacaktır. Bitişler, yeni başlangıçlar için gereklidir ve büyüme bu tutulma ile gerçekleşebilir. Güneş tutulması, Ay tutulmasının tersine fiziksel etkiler ve sonuçlar verdiğinden hayatınızda biten her ne varsa bir daha asla sizinle olmayacaktır. Bu bir anlamda fiziksel formlarda değişim dönüşüm anlamına gelir.

Tutulmaları bir nevi oyun kurucu olarak değerlendirebiliriz. Olayları hızlandırırlar ve yönümüzü değiştirirsek bizi tekrar yönlendirirler. Bu hareketler ruhumuz açısından canlandırıcı ve aynı zamanda zorlayıcıdır. Kaderin sarkaçları gibi hareket ederler, ruhumuzun planına uygun tutmak için bizleri doğru yönde sallayabilirler. Ardından en zoru gelir çünkü bizler genel olarak değişime direnen varlıklarız. Bu tutulmada özellikle natal haritanızda toprak grubu aktifse ve sabit burçlarda gezegenleri olanları derece bazında zorlayabilir. Bu ihale hikâyesini değiştirmek istemeyip direnç gösterenlere kalabilir. Satürn Gandanta etkisi yeni ay ile birleşince geçmişe ait eylemlerimizle yüzleşeceğiz. Tutulma etkisi tamamlandığında yanımıza kâr kalacak iç büyüme, tam da ihtiyacımız olan gücü, deneyimi ve bilgeliği bize sunmuş olacak. Bu süreci iyi değerlendirirseniz istikrar ve olgunluk açısından bir seviye daha yükselmiş olabilirsiniz.

Magha Nakshatra’da gerçekleşecek tutulma yöneticileri/başkanları, yönetici konumundakilerle yakın temasta olanları, hükümetleri, şirketleri, bürokratları, mahkeme heyetini, hakemleri, politikacıları, tarihçileri, sanatçıları (özellikle drama), astrologları, arkeologları, genetik bilimcileri, paleografları yakından ilgilendirdiğinden gündem konularımız bu başlıklar ve meslekler altında toplanabilir. Ülkemiz için 3. Ev konuları aktive olacak. İletişim, ulaşım, komşularımız açısından dengeler değişebilir. Deprem riski açısından Güneş tutulmasının tetikleyici bir tarafı olduğunu kabul edersek şayet, doğu ve güney yönleri açısından bir hareketlilik söz konusu olabilir. Bununla birlikte 11 Ağustos 1999 Güneş tutulması haritası oldukça sert enerjiler barındırıyordu, bu nedenle bu tutulma şiddeti yüksek olabilecek bir deprem habercisi olmaktan oldukça uzak duruyor.

Yeryüzünde ve gökyüzünde, her şeyin ötesinde, göklerin ötesinde, yerkürenin ötesinde,  en tepede parlayan bir ışık var ama  kalbinizde parlayan ışık o kadar erişilmez değil…!

 

©Özlem Sügen

14.08.2017

 

 

 


 

 

 

 

GAJA - KESARİ   YOGA

 

varlığı yeterli değildir belirgin bir güce de sahip olması gerekir.

 

"Şöhret bir arı

Bir şarkısı var, bir acısı var,

Ah birde kanadı var..."

 

Şan, şöhret, refah, zenginlik ve sağlık...Bir çoğumuzun peşinde olduğu, elde etmek için çabaladığımız, bir zaman elde ettiğimiz ama devamını getiremediğimiz,

bazen kanatlanıp uçup gittiğinde arkasından öylece baka kaldığımız ve en kötüsü de bir daha asla geri döndüremediğimiz yaşamın güzellikleri..!

İşte tüm bu vasıfları bir insana bahşeden Vedic astrolojide en prestijli kombinasyonlardan oluşan Gaja-Kesari yogadır.

 

Sanskritçe’de Gaja Fil, Kesari Aslan demektir. Mitolojide Fil, Jüpiter ile özdeşleşir. Aslan ile birleştiğinde muazzam boyutta gücü, zekayı, cesareti ve refahı simgeler.

Gaja-Kesari Yoga natal haritanızda Ay ve Jüpiter'in yükselen burca göre köşe evlerde (1. 4. 7. ve 10. Evlerde) olduğu zaman en güçlü halini oluşur. Ayrıca yine bu evlerde kavuşumda olduklarında da yoga oluşmakta.

Bu yoga kişiye kariyer olarak yüksek bir pozisyonu getirir. Kişi iyi eğitimlidir ve genel kültürü yüksek olur. Jüpiter’in gücü ile başarılı bir üniversite ve akademik eğitim görecektir. Birçok öğretim üyelerinde bu yogaya rastlanır. Pek çok insanı yönetme ve yönlendirme gücüne sahip olur. Bu yoganın varlığı özel sektördeki bir çok zengin ve etkili kişilerde de bulunabilir. Jüpiter genel olarak zenginlik, şöhret, çocuk ve dürüst bir yaşama işaret eder, Ay ise zihin, hareketlilik, mutluluk ve refah anlamına gelir. Her iki gezegenin temsil ettiği konularda genel olarak bir olumluluk varsa Gaja-Kesari yoga mükemmel çalışıyor demektir. Jüpiter’i güçlü olup yaşamını başka insanların mutsuzluğu üzerine kuranlar bu yogadan yeterince faydalanamıyor demektir. Örneğin kişi önemli bir servet sahibidir ama parayı yasal yollardan kazanmıyordur....Ay zayıf ise kararsız ve duygusal açıdan zayıf bir kişilik ortaya çıkarır, bilinç altı sürekli etkilendiği için bu kişilerin çabuk taraf tutması  kolaydır ve hayatındaki kadınlarla sürekli bir sürtüşme halindedir. İstikrarsız ve gelgitlerle dolu yaşamları olduğundan yakın çevreler de kendilerinden uzaklaşır.

 

Tam olarak neticeye varmadan önce bu yoganın tarafsız ve doğru çalışmasını tespit etmek için bazı kuralları kontrol etmekte fayda var.

Bu Yoga'nın varlığı yeterli değildir, Yoga'nın belirgin bir güce sahip olması gerekir.

Jüpiter Oğlak burcunda ise  yoga gücünü kaybeder ve tam umut verici sonuçlar beklenemez. Ayrıca Jüpiter Boğa, İkizler, Başak ve Terazi  burçlarında ise yine bu yoga zayıflamış olur.

Aynı şekilde doğum haritasındaki Ay ‘da Akrep ve Oğlak  burcunda yerleşirse bu yoganın performansı düşer. Ay’ın her iki tarafında gezegen olmaması Kendruma yoga adını alır ve bu yoganın varlığı da Gaje-Kesari yogayı zayıflatır. Ay oldukça hassas bir gezegendir ve diğer gezegenlerle nasıl bir ilişki içinde olduğu da önemlidir. Mars, Satürn, Rahu ve Ketu’dan görünüm alan Ay yoganın diğer ayağını zayıflatır. Ay’ın evinde zararlı bir gezegen olmamalı, dolunay olmalı (parlak ay) olmalı ve zararlı bir evi yöneten gezegen Ay ile aynı evde yerleşmemeli. Ay’ın bulunduğu nakshatra yöneticisi karmik kontrol gezegenleri olan Rahu/Ketu olmamalı. Geçmiş yaşamın ödüllerini gösteren Ay Düğümleri özellikle bu yoga ile ilişkide olmamalı. Böyle durumlarda yoga kusurlu çalışır ve sonuçların kalitesini düşürür.

Benzer kurallar Jüpiter için de geçerlidir. Jüpiter ile zararlı gezegenler görünüm yaparsa, zararlı bir evi yönetiyorsa yada  zararlı bir gezegenle birlikte ise, nakshatra yöneticisi Rahu/Ketu olursa Gaja-Kesari yoga zayıflar ve Jüpiter’in temsilciliğini yaptığı en önemli konu olan yüksek eğitimi engeller. Retro Jüpiter’in Gaja-Kesari yogaya etkileri farklıdır. Jüpiter® bu yoganın ileriki zamanlarda temel yapısını değiştirecektir. Kişi yaşı ilerledikçe din, inanış ve felsefe olarak başka yönlere gidebilir veya farklı bir meslek yada uğraş içine girebilir. Temelinde felsefe olan her şey ilgisini çeker ve yaşamının ikinci yarısı bu konularla uğraşır. Bununla birlikte eskiye dair felsefe, din yada inanışından eser kalmamıştır.

 

Bu yoganın etkilerini anlayabilmek için biraz daha detaylara inebiliriz; Ay ve Jüpiter Gandanta yerleşiminde olursa yine yoganın olumlu etkilerini azaltacaktır.

Ay ve Jüpiter Navamsa haritasında da Rasi’deki burçlarında olursa Wargottama gücünde çalışır ve ortaya çok parlak bir Gaja-kesari yoga çıkar. Son olarak Rasi’de olan yoga Navamsa haritasında da mevcutsa durum çok daha mükemmeldir. Buradaki en önemli detay Ay ve Jüpiter’in birleşiminde yanında zararlı bir gezegen olmamasıdır.

Doğum haritasında güçlü bir Gaja-Kesari Yoga bulunması her zaman iyi şans ve refah verir ancak belirgin sonuçlar Jüpiter ve Ay'ın Maha ve Antardasa dönemlerinde elde edilir. Haritasında Gaja-Kesari yoga olup, Jüpiter ve Ay Maha Dasa yaşayacak olanlar en bereketli süreci yaşayacaklardır.

Herhangi bir yoganın çalışması için Lagna ve Lagna yöneticisinin güçlü olması gerekir. Lagna ve yöneticisi bir haritanın temel taşlarıdır. Eğer alt yapı güçlü değilse üzerine bina inşa etmenin ömrü yaşanacak bir deprem (transit) kadardır. Dolayısıyla Gaja-Kesari yoga tam randımanlı çalışmıyorsa elde edilen olumlu neticeler kalıcı sonuçlar vermeyecektir.

 

 

©Özlem Sügen

18.07.2017

 

 

 


 

 

DÜŞMÜŞ    SATÜRN    AKREB’İN   ZEHİRİYLE   BİRLEŞİNCE

 

 

Satürn 21 Haziran'da Akrep Burcuna doğru geri hareket etti ve 2016’nın sonunda muhtemelen bittiğini düşündüğünüz hayatınızın bir bölümünü yaşatmak için yeniden kapınızı çalmaya hazırlanıyor. Fakat Satürn her zamankinden biraz farklı olarak sahneye çıkmaya hazırlanıyor. 22 Haziran’ dan itibaren 26 Ekim’e kadar bu önemli değişiklikleri hissetmiş ve hissediyor olacağız.

 

Nedir Satürn’ün kimyasını bu kadar değiştirecek olan bu kombinasyon? Bu etkiler 20 yılda yalnızca bir kez gerçekleşen Satürn'ün önceki konumuna geri döndüğü benzersiz bir fazdan kaynaklanıyor. Bu ender durumdan dolayı Satürn burada “düşmüş” konumda olacak. Hayatınız belirli bir yönde ilerlerken beklentilerinizin dışında tamamen farklı bir sonuç doğuracağı için Satürnyen bir husumet ile karşı karşıya kalmanız söz konusu olabilir. Peki Satürn hainlik eder mi evet bu dönemde edebilir. Satürn bu düşmüş konumunda her zamankinden farklı taktikler uygulayıp, ne yapacağı kestirilmeyen sinsi bir hareket içinde olacak çünkü Akrebin zehiri bir süreliğine Satürn’ün kimyasını bozacak. Son 20 yıldır tüm öğretilerini sorgulamak adına en yaramaz haliyle tuzaklar kurup zalimce hareket edecek. Düşmüş gezegen Satürn ve ileri geri 3 kez yaşanacak olan Gandanta hali kor ateşlerden sonra buz gibi suya dalmış hissine kapılmanıza neden olabilir. Bir araba düşünün, sürekli tepeye tırmanmaya çalışan, zorlanan, zorlandıkça ivmesini kaybeden ve düşüşe geçen. İşte Satürn’ün düşmüş pozisyonu bu şekilde örneklendirilebilir.

 

En son 1958 yılının Haziran-Kasım arası geri hareketli olarak Satürn aynı pozisyona gelmişti. Türkiye ve dünya kronolojisine baktığımızda çok önemli olayların olduğu görülüyor. Ayaklanmalar/İsyanlar, darbeler, toplu ölümler, yangınlar, sel felaketleri, patlamalar, uçak kazaları ve ekonomik kriz öne çıkan başlıklar. Özellikle dünya spor tarihinin en korkunç uçak kazası sayılan İngiliz Manchester United futbol takımını taşıyan uçağın düşmesi unutulmaz ! Bağdat’ta Veliaht Kral Faysal ile başbakan askeri darbe sonucu ölmüşler. Ülkemizde, Bursa’da tarihi kapalıçarşı dahil 2000 ev ve dükkân yanmış. İstanbul Beyazıt Meydanı'nda Kıbrıs için, 300 bin kişinin katıldığı "Ya Taksim, Ya Ölüm" mitingi yapılmış. İstanbul'da işçiler Türk Demir Döküm Fabrikasını işgal etmiş. Dönemin Başbakanı Adnan Menderes vatan cephesi kurulmasının ilk sinyallerini vermiş. Uluslararası Para Fonu'nun baskısıyla yüksek devalüasyona gidilmiş. Dolar 2 lira 80 kuruştan, 9 liraya çıkmış. Ve tabi en önemlisi ekonomik kriz. 1958 yılında işsizlik had safhaya ulaşmış, 256 milyon dolar dış borç yüzünden ilk kez moratoryum’a başvurulmuş ithalat yapılamadığı için birçok tesis kapanmış. 1958 devalüasyonu ile ülkemiz ağır bir kriz yaşamış, bu krize ve siyasi nedenlere bağlı olarak 2 yıl sonra 1960 ihtilalinde Demokrat Partinin iktidarına son verilmiş. Hatta siyasi idamlar Türkiye’nin kaderinde önemli vurgular yapmıştır. Bu örnek bize düşmüş gezegenin siyasi felaketlere de neden olabileceğini gösteriyor. Siyasetçilerin kozmik işaretlerin en şiddetlisi olan bu olaydan ders almaları gerekiyor.

 

Ülkemiz içinde en önemli konu halen yaşamakta olduğumuz ekonomik krizin iyiden iyiye baş göstereceği bir süreç bizi bekliyor olması. Yaklaşan Ay ve Güneş tutulmaları ile birlikte 21 Haziran -26 Ekim arası Satürn 59 yıl önceki döngüsünün tekrarıyla rövanşını almış olacak.

 

Satürn diyor ki; Kötülükler sizi arayıp bulmaz, siz yaptıklarınızın bedelini ödersiniz

 

©Özlem Sügen

29.06.2017

 


 

 

 

 

 

 

 

KARMİK İŞARETLER HER ZAMAN MUCİZELER YARATMAZ !

 

 

Boşanma davası devam eden bir bayana bir kaç gün önce evlilik ve eşleşim analizi yapmıştık. Daha öncede bir astrologdan(!) danışmanlık almış ve bu kişi bayana “eşiyle güçlü karmik bağ olduğunu ve ayrılık olmayacağını” yazmış. 2 yıldır eşinden ayrı yaşayan Kadın hala eşini çok sevdiği için kendisine geri dönme hayali ile danışmanlık aldığı kişiden  tatmin olamamış ki, erkeğin 2 yıldır kendisine en ufacık bir yeşil ışık yakmadığından umutları tükenmiş bir vaziyette bize başvurdu. Kadınla eşi arasında güçlü karmik bağ olan Ay düğümlerinin tersten kavuşumu var ayrıca eşleşimde önemli olan Upapada Lagna için de her iki haritada olumlu işaretler bulunuyor. Astrolojik olarak şeklen mükemmel bir eşleşimden bahsedersek yanlış olmaz. Öğrencilerimiz bilirler, derslerde de işledik bu konuyu, imkansızı olur kılan bu açı eşimle benim haritamda da var. Elbette ki bu görünüm aşık olmak için, bir ilişkinin başlaması için ve devamı için güçlü bir kombinasyondur fakat bu işi yapanlar ilişki ve eşleşim analizlerinin olmazsa olmazı MAGİ görünümlerini değerlendiremiyorlar yada sistemi hiç bilmiyorlar. Bir harita sadece batı ile yorumlanamaz sadece Vedic ile de yorumlanamaz, özellikle astrolojinin komplike konusu olan ilişki analizlerinde bir tek açıyla karar verilemez, bütün sistemler kombine değerlendirilip yorum aşamasına geçilir. Bu nedenle astrolog tüm sistemleri bilmelidir.


Danışan kişiler bizden astrolojik olarak gerçekleri duymak isterler, bunun için bir bedel öderler, bizler umut tacirleri değiliz, umut satmıyoruz...! Aynı açıları bizler de yaşıyoruz, evleniyoruz, ayrılıyoruz, hastalanıyoruz ve dahi ölüyoruz. Astrolojinin nedir açılımı? İyi ve kötü zaman felsefesine göre geleceğe hazırlıklı olmamızı sağlayan “erken uyarı sistemi” değil midir? Astrolog kaderi değiştiremez, size duymak istediklerinizi söylemez, olacaklara hazırlıklı olmanızı söyler. Olacak olan da sizin zaten değişmez kaderinizdir.

Haritada ki bir kaç olumlu açıya bakarak ki bu açılar kişiyi evlendiren ve bir çocuk sahibi yapan açılar olmasına rağmen, baskın olan olumsuz Magi yerleşimleri görmezden gelip boş yere ümit vermek ve sırf iyi kalpli insan sıfatı oluşturmak için “ayrılık gözükmüyor” demek danışan kişiyi bir süre rahatlatır ama kandırmaktan öteye gitmez. Bu sizi danışanın gözünde iyi bir insan yapabilir (geçici bir süre) ama profesyonel olarak bakıldığında iyi bir astrolog yapmaz ama sözde bir umut taciri olabilirsiniz..!


Daha öncede bir kaç kez eşiyle ayrılık yaşayan kadının dava açtığı halde  “eşimi hala çok seviyorum demesinin” nedeni Ay düğümlerinin ve UL ‘nin karmik sonucudur ama Magi sistemine baktığımızda ortak haritadaki güçlü Satürn Çarpması eninde sonunda uzaklaşma vereceği gibi evlilik boyunca da ne huzur verir ne de mutluluk. Bu şekilde sadece çocuk için evliliği sürüklemek ayrılık ile eş değerdir. Ama görümce ama kaynana sorunları derken bir de eşin çapkınlığını göz önünde bulundurursak Ay düğümlerinin o mucizesi bir noktada yetersiz kalır ve evlilik mahkemeye taşınır, üstelikte eşini çok seven kadın davayı açmak zorunda kalmıştır. Mayıs ayında görülecek olan davada anın haritası destekleyici olmadığı için kadının ruh halini göz önünde bulundurup  “ayrılacaksınız” demenin de bizce bir sakıncası olmadığı halde, onun yerine “netice olumsuz” demek terminolojik olarak daha doğru olur düşüncesiyle danışana bu şekilde bilgi aktarımı yapılmıştır. Tıpkı yıllar önce doktorların en fazla 3 ay yaşar dediği bir hastanın yakınına, 3 ay sonraki transitleri için“ölebilir” ifadesi yerine “netice olumsuz” demeyi uygun görmüş olduğum gibi…

Tam da bu noktada sizlere bilinen ünlü bir fıkrayı paylaşmak isterim çünkü bu yazımla oldukça örtüşmekte; Mimar Sinan Süleymaniye camisini yaparken halktan bir adam yanına gelir ve şöyle der ; “Üstat minarelerden birisi eğri duruyor!

Sinan hangisi diye sorar. Adamın işaret ettiği minareye işçilerini gönderip bir halat bağlatır ve ucundan çekmelerini ister. Arada bir adama “Düzeldi mi ?” diye de sorar. “Tamam şimdi düzeldi” yanıtını alınca Sinan işinin başına döner. Kalfaları merak içinde Sinan’a  sorarlar : “Bir delinin lafına bakarak neden bu kadar uğraştın ki ?

Sinan gülümser ve şöyle der : “Bazen bir delinin lafı yüz tane akıllının aklını çelebilir. Bunu yaptım ki adam başka marifetler gösterip akıllıları uğraştırmasın !”

Bende böyle bir yazıyı paylaşmayı uygun gördüm ki kimsenin aklıyla dalga geçilmesin, algı yaratılmaya çalışılmasın..! 

Takipçilerimiz bilirler, Astromistik internet sitesi neredeyse 25 yıldır aktif olup bu camianın ilklerindendir. Şimdilerde benzerlerinin yanında görsel anlamda şık gözükmese de, eşimin o zamanki şartlarda elleriyle/yüreğiyle hazırladığı, çocuğu gibi gördüğü, astrolojik bilgiler açısından en kapsamlı, yazıların en çok kopyalandığı sizlerin deyimiyle marka olmuş bir isimdir. 25 yıl önce ülkemizde Türkçe kaynak olmadığını düşünürsek yabancı kaynaklardan faydalanarak, emek verilerek  sizlere sunulmuş bu bilgilerin kıymetini bilen, vefa duygusu yüksek ve bizimle yıllardır yola devam eden okuyucularımızın gönüllerine sağlık diyorum ve şükranlarımı gönderiyorum. Lakin bir şeyi söylemeden geçemeyeceğim; yabancı kaynaklardan faydalanmak ayrı, o bilgileri birebir kopyalamak ve altına isminizi yazmak apayrı bir konudur. Bunu ayırt etmekte okuyan kişinin zekasına(!) kalmış bir durumdur. Ayrıca e-kitaplarımızda yararlandığımız kaynakların isimlerini de kitabın son sayfalarında uzun uzun en iyi biz yayınlarız:) Başkaları kopyalayıp emek hırsızlığı yaparken, biz ise tanımadığımız insanlara bu kadim bilgilere erişmemizi sağladığı için teşekkürü borç biliriz. Yıllardır Astrolojinin gelişimine katkı sağlayan en gerçek bilgileri bizlerden okudunuz ve Allah izin verdiği sürece de okumaya bilgilenmeye devam edeceksiniz…

 

©Özlem Sügen

28.04.2017

 

 


 

 

 

Astrolog  Özlem  Sügen'in  Önceki  Yazıları

Vedic     Astroloji'de     Eşleşim     Kıyaslamaları

Antik   Astroloji   ve   Modern   Zamanların   Astrolojisi

Vedic   Analizinde   Atmakaraka   ve   Karakamsa

Annen  Seni  Kadir  Gecesi mi  Doğurdu  ?

Vedic Astroloji'de Sahama ve Bhrigu Bindu

Astroloji'de  Kör  Nokta ve  1000  Yıl  Yaşamak

İki Cinayetin Analizi

Hayatımı Değiştiren Jüpiter Taşı

Kaderin  Gerçek  Yöneticisi  Nedir  ?

Emine  Erdoğan'ın  Kaderinde  Değişim   Zamanı

Astroloji  ve   Kuantum    İlişkisi

Bir Çocuğun Doğum Zamanı

Kalasarpa Yoga İle Savaşmak

Türkan Saylan'ın Karmik Görevi

Bir  İntihar  Olayının  Perde  Arkası

Bağımlılık  ve  İntihar  Meyli

FaceBook  Kurucusu  Mark  Zuckerberg