Analiz  Başvuru  CD isteme  Formu

ANA SAYFA

Güneş Burçları

Horoskop

ATATÜRK 

Batı Astrolojisi

Hint Astrolojisi

Çin Astrolojisi

Yükselen Burç

Horary Astroloji

AstroFemin

Aşk Seks Tipleri

Kader  Burcu

Talih  Burcu

Romantik  Eşleşim

Astro Numeroloji

 Depremler

AstroPsikoloji

Astro Kabala

Astrolog Sügen'ler

Astro Yorum

Astro Takı Taşları

Ay Burcu

Bize  Ulaşın 

  YÜKSELEN  BURÇ

(Tıklayın)

Yükselen Burcunuzu ve özelliklerinizi öğrenmek için tıklayın...

 

HAMİLE KALMAK VE ÇOCUK SAHİBİ OLMAK ZAMANI

  

(Tıklayın)

 

Sağlıklı çocuk sahibi olmak ve hamile kalmak zamanı için bir analiz

 

PARA VE MADDİ TALİHİN  ANALİZİ

(Tıklayın)

 

Hooskoptaki para kazanma ve maddi başarıların analizi.

 

 

NE ZAMAN  EVLENECEĞİM ?

 

(Tıklayın)

 

Evlilik zamanını gösteren ve nelere bağlı olduğunu açıklayan analizi okuyun

 

  VEDİC ASTROLOJİ CD

 

(Tıklayın)

 

Vedic CD içinde bulunan eserleri ve programları görmek için tıklayın.

 

  MAHABOTE ASTROLOJİSİ

 

(Tıklayın)

 

Mistik bir astroloji alanında bir geziye hazırlanın..... Yeni bir astroloji yeni bir merak.

 

ASTRO NUMEROLOJİ

 

(Tıklayın)

Sayılar gizemli dünyalarında gelecek için neler gösteriyorlar ?

 

ASTROLOJİ   ANALİZİ

(Tıklayın)

Mükemmel bir Astroloji Analizi insanın tüm geleceğini gözler önüne serer..

 

GÜNEŞ HOROSKOPU ANALİZİ

 

(Tıklayın)

Her yıl için hazırlanan Güneş Dönüşü (Solar Return) analiz ve yorumunu okuyun


                    
                      

 

 

KADERİ YÖNLENDİREN GEZEGEN : SATÜRN

 

Hayat, en başarılı ve talihli insanlar için bile sürekli yükseliş değildir. Batı astroloji sisteminde Satürn’ün ve diğer ağır gezegenlerin (Jüpiter, Uranüs, Neptün) “saklı süreç” adı verilen 1.ci, 2.ci ve 3.cü evlerden geçişleri yaşamda düşüşlere ve hayal kırıklıklarına neden olur. Özellikle Satürn’ün transitlerinin doğum haritasındaki yerleşimleri hayatın genel tablosu için büyük önem taşır. Satürn de öyle bir güç vardır ki, hayatımızın iyi ve kötü zamanları gezegen tarafından belirlenir.

 

 

 

 

 

TALİH  ÇEMBERİ

Talih olgusu hesaplanan bir yazgı formülüdür. Gizemli olan tarafı ne zaman yüzümüze güleceğini bilmemektir. Şimdi ciddi konulardan biraz uzaklaşarak magazin uygulamasına geçelim. Yandaki tabloda üstte yerleşen Güneş Başucunu yani zirveyi temsil ediyor.

 

Yandaki talih çemberinde Yükselen burç birleşimi sağlık ve fiziksel olumluluğu, Güneş burcu birleşimi de talihin parlaklığını gösterecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fare (maus) ile kutuyu tıklayarak Talih çemberini döndürün ve Başucu noktasındaki Güneş ile  Güneş burcunuz veya Yükselen burcunuz  birleşirse gününüz iyi geçecek demektir. Bazen iyi bir motivasyon talih kapısını açan anahtar olabilir...

© Astromistik

 


Yandaki horoskopta görüldüğü gibi gezegen Yükselen burç ile kavuşum yapmasından itibaren “Saklı Süreç” içine girer ve yaşamdaki duraklama ve gerileme zamanı başlar.

 

 Gezegenin neden olduğu gerilemeler ve hayal kırıklıkları 4.ev çizgisini geçmesine kadar devam eder. Bu tarihten sonra “Yeni Başlangıçlar” sürecine girilecektir.

 

Satürn hayatımızda Kaderi ve Karmayı yöneten en önemli kozmik güç sayılmalıdır. .


          Yaşamdaki Satürn Periyotları

 

Satürn’ün Doğum haritasındaki yerleşimi hayatın genel tablosu için büyük önem taşır. Gezegen bir turunu yaklaşık 28 senede tamamlar. İlk karşıt yere 14 yaşında gelir. Eğer bu periyot haritada yükselime geçtiği nokta olursa, eğitim başarı ile tamamlanır ve kariyer başlangıcı da mükemmel bir zamana denk gelir.

İki harita düşünelim. Birinde hayatın en önemli zamanı olan üniversite ve mesleğe başlangıç çağında transit gezegen yükselimde ve diğerinde de saklı periyotta olsun. Bu iki insan için en önemli periyot farklı başlayacaktır. Birinde başarıların ilk adımları atılırken diğerinde daha ilk adımlarda engeller ve gecikmeler ortaya çıkacaktır.

Fatih Terim ve Tansu Çiller’in Horoskoplarında Satürn Etkisi

Satürn transitlerinin insanlara neler verdiğini gösteren iki güncel örnek vereceğiz. Bunlardan birincisi ünlü bir spor adamı olan Fatih Terim’dir. Satürn inişe geçtiği yıllarda futbol oynadığı takım yıllarca şampiyon olamamıştır. Gezegenin yükselimde olduğu yıllarda ise, oyuncu iken şampiyon olamayan futbol takımında teknik direktör görevini yürütürken üst üste şampiyonluklar kazandırmıştır. Terim'in bir kenara çekilmiş iken yeniden göreve geldiği zaman ise 2011 yılında T.Satürn  Vedic Rashi haritasında Terazi burcuna girdiği zamandır. Natal Satürn de Terazi burcundadır. Jüpiter görünümü almaktadır.

 

Diğer örnek ünlü bir kadın politikacı olan Tansu Çiller’dir. Doğum haritasında transit Satürn yükselime başlayınca politikada yıldızı parlamış ve gezegen “Doruk” noktasında iken Türkiye’nin ilk kadın başbakanı olmuştur. Gezegen inişe başladığı yıllarda ise yıldızı giderek sönmeye başlamış ve üst üste seçimler kaybetmiştir.

 

Ay Düğümlerinin Karmik Yapımızdaki Rolleri


 

Güneş ve Ay yörüngelerinin kesim noktaları olan Ay Düğümleri Kuzey Düğümü (Rahu) ve Güney düğümü (Ketu) olarak isimlendirilir. Aslında soyut birer kavram oldukları halde astrolojide gezegenler kadar önemli etkileri vardır.

 

Plüto ve/veya başka gezegen Ay Düğümleri düzlemi ile kare görünüm yaptığında ortaya “karmik/evrimsel” koşullar çıkar. Bu duruma “Basamakların atlanması” diyebiliriz. Bunun anlamı böyle bir kişinin Ay düğümlerinin yerleştiği ev burçların belirlediği yaşam alanlarında, bunların yöneticilerinin yerleştiği burçların ve Pluto’nun yerleştiği burç ve yöneticilerinin belirlediği hayat alanlarında ileri ve geri dalgalanmasıdır. İleri ve geri dalgalanmak tıpkı tahterevallinin hareketlerine benzer. Zira kişilik belirlenen bu alanlarda gelişemez veya ders tamamlanamaz. Bu dersin tamamlanmasını engelleyen bir karşı koyuş göze çarpar.

 

Evrimin ilerlemesi için bireyin atlanılan basamakları keşfetmesi lazımdır. Genellikle, böyle insanlar geçmişlerini gelecekleri ve geleceklerini geçmişleri olarak hissederler. Böylece ortaya soru kendiliğinden çıkar : Bu kısır döngüden çıkış nerededir ? Astrolojik olarak yanıt verilirse, hangi dinamiklerin, hangi meselelerin, hangi yaşam alanlarının sürekli olarak değişmesi gerektiğini bulmak ve atlanılan basamakları keşfetmekten ötede yeni bir yol bulmaya çalışmaktır.

 

Bunu tanımlamak için hangi gezegenin rol aldığını bulmamız gerekir. Bunun en basit çözümü de şudur : Hangi Ay düğümünün son olarak Plüto ile veya Düğümler düzlemi ile kare açı yapan gezegenle kavuşum yaptığını bulmalıyız. Bulunan düğümün yerleştiği ev, burç ve gezegen yöneticisinin yerleştiği yaşam alanı sürekli olarak geliştirilmelidir.

 

Bir Kompozit haritada bu işareti görürsek, birlikteliğin gelişimi açısından bazı evrim basamaklarını atlamış olduklarını anlamalıyız. Atlanılan evrim basamaklarının hangi hayat alanlarını temsil ettiğini anlamak için Ay Düğümlerinin yerleştiği burçlara, bunların yöneticilerinin durumlarına ve Plüto ile kare görünüm yapan gezegenin yerleşimine bakmalıyız. Bunun sonucunda sadece atlanılan basamakları keşfetmekle kalmaz ileri harekete, evrimleşmeye geçmeyi sağlamış oluruz.

 

Eşleşim (Synastry) haritasında birinin Plüto veya başka bir gezegeni diğerinin Ay Düğümleri düzlemi ile kare bakış açısı yapıyorsa ; evrimsel ve karmik koşullar ortaya çıkacaktır. Bunun anlamı böyle kişilerin önceki hayatlarında ayrılıkla sonuçlanan bir beraberlik vardır. Bu nedenle ilişki yarıda kesilmiş yani tamamlanmamıştır. Gerçekten ne olduğunun bulunması ise Ay Düğümlerinin yerleştiği ev ve burçların, Plüto’nun veya kare açı yapan gezegenin yerleştiği burcun incelenmesinden bulunabilir. Bu yaşamdaki ilişkiyi sürdürmek ve ilerletmek için buradaki eksikliğin onarılması gerekmektedir.

 

Ay Düğümlerinin Gezegen Yöneticileri

 

Ay düğümlerinin yerleştikleri burçların yöneticilerinin diğer Düğüm ile kavuşum yapması durumunda ortaya çeşitli etkilenmeler çıkacaktır. Bu etkilenmeler üç farklı durumda belirebilir. Düğümlerden birinin gezegen yöneticisi diğer düğüm ile kavuşum yapması iki durumu gösterir. Yöneticilerin diğer Ay Düğümünde yerleşmesi de üçüncü durumu meydana getirir.

 

Kuzey Ay Düğümünün yerleştiği burcun yönetici gezegeni Güney Düğümü ile kavuşum yaparsa, geçmiş hayatın eksikleri ve karmik evrimleşmede tamamlanması gerekenler Güney Düğümünün yerleştiği ev/burç tarafından ortaya konulur.. Bu yerleşim kompozit haritalara da uygulanabilir.

.

Güney Ay Düğümünün gezegen yöneticisinin Kuzey Düğümü ile kavuşum yapması durumunda eksik kalan evrimsel deneyimler bu yaşamda yerine getirilmelidir. Bu iki yerleşim arasındaki fark şudur ; geçmiş hayatın yansımaları şimdiki yaşamda serbest kalacaktır.

 

Ay Düğümlerinin gezegen yöneticilerinin karşılıklı olarak düğümlerde kavuşum yapmaları durumunda geçmiş ve geleceği bağlayan emsalsiz bir karmik/evrimsel koşulların tamamlanmış olduğunu gösterir. Bu durumda gelecek geçmiş gibi görünür, geçmiş de gelecek gibi görünür.

 

VEDİC  AY DÜĞÜMLERİNİN  GİZEMİ

 

Hint (Vedic) Doğum haritasında Kuzey Ay Düğümü (k) “Rahu” ; Güney Ay Düğümü (l) “Ketu” adını alır. Bunların doğum haritasındaki yerleşimleri “Kala Sarpa Yoga” adı verilen özel bileşimler meydana getirir. Bu yoganın oluşması için aşağıdakiler gerçekleşmelidir :

 

1. Rahu veya Ketu Rashi haritasında gezegenlerin başında ve sonunda yerleşmelidir.

2. Diğer yedi gezegen Rahu ve Ketu arasında sıkıştırılmış olmalıdır. Rahu veya Ketu ile birleşen gezegen olması durumu değiştirmez.

Analizler pek çok eğitimli, kültürlü ve yetenekli insanın bu yoga ile doğduğunu ve pek çoğunun yaşamda pek sorunla karşılaştığını veya bu nedenle öldüğünü göstermektedir.

Eski Hint kaynakları bu yoganın zararlı olduğunu ve sıkıntılar getireceğini açıklamaktadır. Başka bir özelliği de haritada yer alan başka olumlu yoga varsa bile çalışmaz duruma gelmektedir. Fakat bazı özel durumlarda Kala Sarpa yoga mükemmel sonuç üretebilmektedir.

Bu yoga nedeniyle oluşan sorunlar Rahu’nun yerleştiği ev ile alakalı olmaktadır. Rahu ile aynı evde bulunan bir gezegen yoganın olumsuzluğunu azaltabilir. Ancak, bu yerleşimin olumlu çalışması için şunlar olmalıdır :

1. Söz konusu evde zararlı bir gezegen olmamalıdır.

2. Bu ev zararlı bir gezegen tarafından görünüm almamalıdır.

3. Evin yöneticisi Yanık durumda olmamalıdır.

4. Evin yöneticisi muzır evlerden birinde (6,8,12.evler) yerleşmemelidir.

5. Evin yöneticisi düşman evde veya zayıf durumda bulunmamalıdır.

Rahu-Ketu ekseni dışına yerleşen her hangi bir gezegen Kala Sarpa yogayı bozar ve bu gezegene “Kurtarıcı” adı verilir.

Rahu-Ketu ekseni dışına yerleşen birden fazla gezegen varsa zararlı yoga tamamen ortadan kalkmış olur.

Bu yoganın oluşturacağı tüm etkiler Rahu veya Ketu’nun dasa veya bhukti’leri sırasında ortaya çıkar. Yoga yaşamda sıkıntı,sorunlar, gerilim ve başarıyı elde etmekte gecikmeler nedenidir. Böyle insanlar çok çalıştıkları halde başarıya zorlukla ulaşabilirler. Yoganın yerleştiği evlerin özellikleri zarar görür.

 

Yoganın Oluşma Biçimleri

 

1) Rahu ve Ketu 1. ve 7.ci evlerde : Bu yerleşim kişiye ruhsal alanlarda meraklar oluştururken evlilik olaylarında sorunlara neden olur.

2) Rahu ve Ketu 2. ve 8. Evlerde : Bu yerleşim parasal konularda olumlu değildir. Böyle birisi başkasının kazanması için çalışacak ve para kolay gelip kolay gidecektir. Seks ve cinselliğe aşırı düşkünlük sağlığı bozacaktır. Faydalı görünüm varsa kişi maddi konularda cömert olur.

3) Rahu ve Ketu 3. ve 9.Evlerde : Bu yerleşim kişinin kendi doktrinleri (öğretileri) nedeniyle mutsuz olacağını gösterir. Kendi enerjisi ve çalışması ile başkalarının dikkatini çekebilir.

4) Rahu ve Ketu 4. ve 10. Evlerde : Bu yerleşim aile konularını ön plana çıkartacaktır. Zorluklar, sorunlar, hayal kırıklığı, başarısızlık ve gözden düşme olayları görülecektir. Çocuklar nedeniyle aile yaşamı zarar görecektir.

5) Rahu ve Ketu 5. ve 11. Evlerde : Bu yerleşim kişinin kötü arkadaşlar nedeniyle zarar görmesine ve sorunlar yaşamasına neden olur. Aşırı serbest yaşam isteği tehlikeler getirebilir. Kişi çocuksuz kalabilir.

6) Rahu ve Ketu 6. ve 12. Evlerde : Tutuklanmak veya kısıtlanmış yaşam görülebilir. Ruhsal alanlarda yetenekli ve kısmetli olabilir. Bu yerleşim bazen büyük yararlara bazen de büyük sorunlara neden olur. Kafa yapısı olarak toplumun karşısında  birisi veya düşmanı olabilir.

 

Rahu ve Ketu’nun Özellikleri

 

Rahu ve Ketu doğal olarak zararlıdır. Rahu şaşırtıcı derecede maddi ve tam olarak bencildir. Rahu etkisindeki kimse başkalarının aleyhine olsa da dünya zevklerinden yararlanmak ister. Rahu ilk altı burcun etkileyicisidir. Ketu da sonraki altı burcu etkiler. Rahu insanın zihin ve duyu organları ile bütünleşirken, Ketu ruh ile kenetlenir.

Rahu ve Ketu 3,6 ve 11. Evlerde faydalı bir gezegenden görünüm aldıklarında mükemmel sonuçlar üretirler. Sağlam ve güçlü bir beden, tanınmış ve ünlü kişilik, varlık ve mutluluk verirler.  3.cü evdeki Rahu insanı varsıl yapar ama, güzel huylarla bezemez. İnsanın çocukları olur ama üzüntüden kurtulmaz. Hırsızlardan ve yangından aşırı korkar.

Kala Sarpa yoganın oluşması için Rahu yükselenin önünde olmalı ve Ketu da gerisinde yerleşmelidir. Bunun tersi durumda yani, Ketu yükselenden itibaren ilk altı burçtan birinde yerleşirse ortaya “Kalam Rita Yoga” çıkar. Bu yoga negatif olmadığı gibi oldukça güçlü bir Raja yogadır.  Bu yoganın sahibi yaşamda yüksek mevkilere gelir, ün, varlık ve genç yaşlarda başarı sahibi olur.

 

Rahu ile çeşitli bileşimler yapan gezegenlerin oluşturduğu yogalar aşağıdadır :

 

ASTA LAXMI LAGNA : Rahu 6.evde ve Jüpiter köşe (kendras) evlerden birindeyken oluşan yogadır. Hastalıklar ve yenilmesi güç düşmanlar gösterir ama varlık verir. Bu yoganın en olumlu şekli Jüpiter’in 10. Evdeki durumudur.

PAISACHAG RASTHA YOGA : Rahu ve Ay Yükselende yerleşirken doğal zararlı gezegenler köşe evlerden birinde olursa kişiye kötümser bir mantalite ile ruhsal dengesizlikler verir. Böyle birisi intihar meyli taşır.

GURU CHANDALA YOGA : Rahu ile Jüpiter kavuşumundan meydana gelen yogadır. Böyle birisi toplum tarafından kabul edilmiş doktrinlere inanmayan ve karşı gelen birisi olur. Kadın haritasındaki sonucu daha sert ve etkilidir. Kuşkulu bir karakter ve başkalarına inanmayan kişilik oluşturur. Bundan başka varlık sahibi olması oldukça zordur.

 

Açıklama

 

 

  Bazı okurlarımız Kala Sarpa Yoga konusunda ortaya çıkabilecek Kalan Rita Yoga işaretinde hatalı düşüncelere sahip olmaktadır. Bunun olması KSY için bir kurtarıcı sayılmaz. Ortaya çok başarılı olacak insanı çıkartabilir. Hatta bazılarının dünyada Başbakan görevlerine geldiği görülmüştür. Ancak Yoga 12 farklı şekilden birinde olduğundan bununla ilgili sorunları verecektir. Örneğin Ketu 5.evde ve Rahu 11.evde yerleşen bir haritada Yoga'nın adı  "Vishdar Kalsarpa Yoga" olacaktır. Bu kişi çocuk konusunda sorunlar yaşar. Gözleri ve kalbi ile ilgili sağlık sorunları olur. Ancak hayatta başarılı bir iş adamı olabilir ve büyük bir serveti yönetebilir. Böyle bir haritaya sahip çok ünlü bir sanayici ailenin damadı çok zengin olmuş ama çocuk sahibi olamamıştır. İşte KSY 12 tarzından birinde yine muhakkak bazı zararlar verecektir.Hindistan'da KSY dan korunmak için aşağıda gösterilen yüzük kullanılır.