Analiz  Başvuru  CD isteme  Formu

ANA SAYFA

Güneş Burçları

Horoskop

ATATÜRK 

Batı Astrolojisi

Hint Astrolojisi

Çin Astrolojisi

Yükselen Burç

Horary Astroloji

AstroFemin

Aşk Seks Tipleri

Kader  Burcu

Talih  Burcu

Romantik  Eşleşim

Astro Numeroloji

 Depremler

AstroPsikoloji

Astro Kabala

Astrolog Sügen'ler

Astro Yorum

Astro Takı Taşları

Ay Burcu

Bize  Ulaşın 

  YÜKSELEN  BURÇ

(Tıklayın)

Yükselen Burcunuzu ve özelliklerinizi öğrenmek için tıklayın...

 

HAMİLE KALMAK VE ÇOCUK SAHİBİ OLMAK ZAMANI

  

(Tıklayın)

 

Sağlıklı çocuk sahibi olmak ve hamile kalmak zamanı için bir analiz

 

PARA VE MADDİ TALİHİN  ANALİZİ

(Tıklayın)

 

Hooskoptaki para kazanma ve maddi başarıların analizi.

 

 

NE ZAMAN  EVLENECEĞİM ?

 

(Tıklayın)

 

Evlilik zamanını gösteren ve nelere bağlı olduğunu açıklayan analizi okuyun

 

  VEDİC ASTROLOJİ CD

 

(Tıklayın)

 

Vedic CD içinde bulunan eserleri ve programları görmek için tıklayın.

 

  MAHABOTE ASTROLOJİSİ

 

(Tıklayın)

 

Mistik bir astroloji alanında bir geziye hazırlanın..... Yeni bir astroloji yeni bir merak.

 

ASTRO NUMEROLOJİ

 

(Tıklayın)

Sayılar gizemli dünyalarında gelecek için neler gösteriyorlar ?

 

ASTROLOJİ   ANALİZİ

(Tıklayın)

Mükemmel bir Astroloji Analizi insanın tüm geleceğini gözler önüne serer..

 

GÜNEŞ HOROSKOPU ANALİZİ

 

(Tıklayın)

Her yıl için hazırlanan Güneş Dönüşü (Solar Return) analiz ve yorumunu okuyun

 
 

 

Loto Kazandıran Talih Nedir ?

Para     Kazanma ve   Maddi  Talihin   Bulunması     (Tıklayın )

 

Vedic  Astroloji'de  Varlık  ve  Servet  Hesaplanması

 

Astrologlara en fazla sorulan soru talih üzerinedir ! Kimi at yarışlarındaki şansını, kimi de lotoda kazanma olasılığını merak eder. Doğum haritasında bu konuda açıklık getiren işaretlerin varlığı insanların araştırma ve merak ruhunu her zaman kamçılayacaktır. Bir gazetede “Parayı, para değil şans getiriyor !” başlığı ile yer alan makalede, konuya bilim dünyasının da yaklaştığı haber veriliyordu. Önce, haberde yer alan satırları okuyalım.

 

“Dünyanın önde gelen 3 üniversitesinden bilim adamlarının yürüttüğü çalışmaya göre zengin olmak, öyle kitaplarda yazıldığı gibi sokaklarda simit satarak, işportacılık yaparak olmuyor. Araştırma sonuçlarına göre günümüzde milyoner olmak için en geçerli iki yoldan birisi mirasa konmak diğeri ise lotoda kazanmak. Loto icat olalı İngiltere milyonerler listesine 1117 yeni milyoner eklendi. Bu da parayı para değil şans getirir sözünü kanıtlıyor”

Acaba astroloji bu konu üzerinde neler açıklıyor ?

Astrolojide Eş Zamanlık

Talih konusunda görüş bildiren ünlü bilim adamlarından C.G. Jung “Eşzamanlık” teorisini ortaya atmıştır. Buna göre farklı bir olay çok çeşitli diğer olayların kesişim noktasında ortaya çıkabilir. Örneğin, kentler arası otobüs yolculuğu yapan birisi gece yarısı konaklama yerinde dışarıda dolaşan piyangocudan bilet alır ve büyük ikramiyeyi kazanırsa “eşzamanlık” olayı tamamlanmış olur. O sırada yolcumuz derin bir uykuda olabilirdi. Piyangocu gece migreni tuttuğu için evinden çıkmayabilirdi ! Bu örnek bize talih olayındaki diğer olayların veya kaderlerin kesişim noktasında buluşmalarının gerektiğini gösteriyor.

 

Buradan yola çıkarsak loto kazanma şansımızın birbirinden habersiz çeşitli insanların eşzamanlık teorisini gerçekleştirmelerine bağlı olduğu sonucuna geliriz. Acaba böyle midir ? Yoksa, bu haftaki altı sayıyı bulacak ve lotoyu kazanacak kişinin doğum haritasında bunun işareti var mıdır ?

 

Dünyanın en eski astroloji sistemlerinden bir tanesi olan Hint (Vedic) Astrolojisi bu soruya evet yanıtı veriyor. Vedic astrolojisi hakkında sitemizdeki Hint Astrolojisi sayfasını tıklayarak daha geniş bilgiler edinebilirsiniz.

Vedic Doğum Horoskopunda Talih İşaretleri

Vedic astrolojisinde temel “Yıldızıl Zodyak” adı verilen sisteme dayanır. Horoskop kurgu sistemi de değişiktir. Kuzey ve Güney Hindistan modeli olarak ikiye ayrılır. Bu konuda daha fazla bilgi almak isteyen okurlar “Mistik Hint Astrolojisi” adlı kitabımdan faydalanabilirler. Aşağıdaki şekilde Güney Hindistan’da kullanılan horoskop modeli verilmiştir. Örnek doğum haritası (Rasi) Loto veya piyangodan büyük ikramiyeyi kazanacak veya mirasa konacak bir kişiyi göstermektedir. Aslında bu haritanın sahibi “Beklenmedik bir servete konacak” kişidir.

 


Yandaki Vedic horoskopunda Burçların yerleşimi sabittir. Sol üst köşeden “Balık” burcu başlar. Yükselen burç doğum saatine göre bir burca yerleşir. Örnek haritanın Yükseleni “Kova” burcundadır. Evlerin numaralanması Yükselenden itibaren başlar.

 

Şimdi Lotoda veya piyangoda kazanmanın astrolojik kuralını verelim. “İkinci Ev yöneticisi gezegen ile dördüncü ev yöneticisi gezegen birlikte dördüncü evde yerleşmiş olacaklar ve zararlı görünüm almayacaklardır. Bununla beraber Navamsa (güçlülük) haritasında da aynı yöneticiler zararlı etkiler altında bulunmayacaklardır.”

 

Örnek haritada 2. ev Balık burcudur ve yönetici Jüpiter’dir. Dördüncü ev Boğa burcundadır ve yönetici gezegen Venüs’tür. Venüs bu haritada 4.ev (köşe) ve 9.ev (üçgen) yöneticisi olarak “yogakaraka” (Gezegenlerin en güçlüsü) olduğundan haritaya büyük bir ağırlık katmaktadır.

 

Bir haritanın analizinde yorumu desteklemek üzere Ay’ın bulunduğu Ev Yükselen sayılarak ayrı bir hesaplama daha yapılır. Bu sisteme “Chandra Lagna” adı verilir. Yukarıdaki haritada Ay 4. köşe evindedir ve Boğa burcunda güçlüdür. Bunun anlamı gezegen kendi evinde gibi etki yapar ve Hint astrolojisinde bu yerleşim harita sahibine büyük talih verir.

 

Şimdi Ay Yükselen kabul edildiğinde yerleşimlere bakalım. Bu durumda ikinci ev İkizler olup, yönetici gezegen 4. evde (Aslan) yerleşmiştir. Aslan yöneticisi Güneş de 4. evdedir. Bu durum bize Ay Yükselen hesabında da aynı kuralın gerçekleştiğini işaret etmektedir.

 

Bu aşamadan sonra 4. evlerin zararlı gezegenler olan Satürn ve Mars’tan bakış açısı alma durumları incelenir. Haritada böyle bir etkilenme yoktur. Bu araştırmanın ardından gezegen güçlerini gösteren “Navamsa” haritasına bakılır ve haritada Jüpiter ve Venüs’ün yerleşimleri araştırılır. Navamsa haritasında da gezegenler zararlı etkiler almıyorlarsa harita sahibi beklenmedik büyük bir servete konacak demektir.

Loto,  Piyango  veya  Spekülasyonda   Kazanmak

Buraya kadar olan açıklamalarda beklenmedik servet kazanmanın astrolojik kuralını açıkladık Bu konuda Vedic sisteminde yer alan çok önemli bir kural daha vardır. "Güneş 8.evde yerleşir, 8.Ev veya 11.Ev veya yöneticisi ile ilişki kurarsa harita sahibi beklenmedik para kazanma talihine sahip olur." Bu kuralın en güçlü çalışma şekli Güneş'in 8.evde olmasıdır. Ayrıca gezegen 8.ev ile bir ilişkide olursa yine para talihi vardır. Yukarıda örnek verilen haritada Güneş Aslan burcunda 8.Ev yöneticisi Merkür ile birlikte yerleşmiştir. Piyangoda veya spekülasyonda kazanmak "Başkalarının Paralarını" gösteren 8.evin konusudur. Bu durumda 8.Ev güçlü olduğunda kişinin beklenmedik para talihini desteklemiş olacaktır.

 

Bu hesapları yaptıktan sonra eğer doğum haritanızda benzer yerleşimler yoksa boşuna masraf ederek talihinizi denemekten vazgeçmenizi önereceğim ! Astrolojik olarak beklenmedik bir servet sahibi olmak işaretlerin bir araya gelmesi kolay rastlanacak bir olay değildir. Bu nedenle her hafta Lotoyu ancak bir veya birkaç kişi kazanmaktadır.

 

Para  Kazanma ve Maddi  Talihin   Analizi 

 

Astromistik  Size  Para  Talihini  Yorumlayan  Bir  Analiz  Sunuyor.

 

Para  Talihi  Analizi    (Tıklayın)

 

 

       Astrolojide herkese nasip olmayan ancak,  bazı Doğum haritalarında  rastlanan Loto kazanma işaretlerini yukarıda açıklamıştık. Şimdi, aklımıza bir soru takılabilir : "O halde normal bir horoskopa sahip insanın parasal başarısı nasıl ölçülür ?"  Astrologların çoğu bu soruya horoskopun 2 ve 11. evlerini analiz ederek yanıt verir. Oysa, ilk defa para kazanma becerisi ve talihini gösteren bir işaretten bahsedeceğiz. Astroloji'de bu yöntem binlerce yıl önce konulmuş olsa da, günümüzde ilk kez Astromistik sayfalarında açıklanmaktadır !

 

       Para kazanma becerisi ve finans yeteneğini gösteren ilginç bir Vedic horoskop Yükseleni vardır :  DHANA  LAGNA. Bu güne kadar maddi alanlarda yaptığım analizlerde denediğim Dhana Yükselen gerçekten beni şaşırtacak derecede doğruyu gösteren sonuçlar verdi. Zengin, başarılı, güçlü ve varsıl insanların haritalarında çok güçlü Dhana Yükselen vardır. Ayrıca en fazla başarılı olunan ve para kazanılan periyotlar da Dhana Yükselen yerleşimi ve görünümleri ile ortaya çıkmaktadır.

 

       Dhana Yükselen Vedic doğum haritasında (Rashi) Yükselen Burç ve Ay Yükselen (Chandra Lagna) ile yapılan özel bir hesaplama ile bulunmaktadır. Yükselenden itibaren 9.ev yöneticisinin  bir kök sayısı vardır. Örneğin Mars için kök sayısı "6" dır. İkinci olarak da Ay Yükselen, yani natal Ay'ın yerleştiği evden itibaren 9. ev yöneticisinin kök sayısı bulunmaktadır. Örneğin bu evde Venüs olsun. Kök sayısı "12" dir.

 

       Kök sayıları toplanıp bulunan sayı 12 ile bölünür ve kalan sayı bulunur. Verdiğimiz örnekte bulunan sayı 6 + 12 = 18 olur. 18 - 12 = 6 olur. Bu sayı ile Ay Yükselenden itibaren 6 ev sonrası da Dhana Lagna olur.

 

       Yukarıdaki Vedic haritanın Dhana Yükseleni bulalım. Yükselen Burç (Kova) dan itibaren 9.Ev  Terazi olup yöneticisi Venüs ve kök sayısı 12'dir. Ay Yükselen (Boğa) den itibaren 9. ev Oğlak ve kök sayısı "1" dir. 12 + 1 = 13 - 12 = 1 bulunur. Ay Yükselenden itibaren 1. Ev yine Boğa olup burası "Dhana Lagna" dır.

 

       Dhana Lagna yerleşimi bu haritada mükemmeldir. Zira, Dhana Yükselende Jüpiter, Ay ve Venüs yerleşmiştir.  Para kazanma becerisi ve talihi olağan üstüdür. Para kazanma zamanları Jüpiter, Ay ve Venüs Dasa ve bhuktiler zamanıdır. 

 

       Dhana Yükselen ve analizi konusunda asrımızın en zengin ve başarılı bir insanı olan Bill Gates'in haritasını örnek vereceğiz. Aşağıda Bill Gates'in Vedic Rashi  haritası görülmektedir.

 

   Balık

  10.Ev

   AY

     Koç

     11.Ev

    Boğa

   12.Ev  

   KETU

   İkizler

    Yük.Burç 

     1.Ev

   Kova

  9.Ev

 Vedic Doğum Haritası

 

Bill Gates

28 Ekim 1955

   Yengeç

   2.Ev

  Oğlak

   8 Ev

    Aslan

    3.Ev

    Jüpiter

    Yay

    7.Ev

     Akrep

     6.Ev  

RAHU

    Terazi

      5.Ev

Güneş Venüs Satürn

     Başak

      4.Ev

DHANA Yük.

  MERKÜR

  MARS

Gates'in Vedic Rashi haritasında Dhana Yükselenin müthiş bir yerleşimi göze çarpmaktadır. Dhana Yükselen Başak burcundadır. Yükselene göre 9.Ev Kova'da olup Satürn kök sayısı = 1, Ay Yükselene göre 9.Ev Akrep olup Mars'ı kök sayısı = 6 olup toplam 7 bulunur. Bu durumda Dhana Yükselen Başak burcuna yerleşir.

 

       Burada Dhana Yükselenin mükemmel olmasının iki nedeni vardır ; Birincisi Dhana Yükselende burcun yöneticisi Merkür yerleşmiştir. İkincisi Merkür Yükselen yöneticisi olup olumlu gezegendir. Bundan başka Ay yerleştiği evden Dhana Yükselen ile görünüm yapmaktadır. Dikkat edilirse haritada Ay 2.evin yöneticisi olarak 10. evde yerleşmiştir ve çok güçlüdür.

 

       Dhana yerleşim ve aldığı görünümlere göre Gates büyük para kazanma ve ticaret becerisi ile adeta para içinde yüzecektir. Para kazanması  Merkür Dasa (1966 - 1983) içinde başlayacaktır. Ardından gelen KETU DASA (1983-1990) içinde para kazanma devam edecektir. Zira Ketu yerleştiği yerden Dhana Yükselen ile görünüm yapmaktadır. Bundan sonraki VENÜS Dasa halen yaşanmaktadır. Venüs kendi yönettiği Terazi burcundadır ve Dhana Yükselene göre 2. evde (Para) yerleşmiştir ve çok güçlüdür.

 

Vedic    Astroloji'de   Varlık   ve   Servet   Talihi

Astroloji'de en fazla ilgi çeken konu para işaretleridir. Nereden ve kimden gelirse gelsin tüm insanlar maddi kazançları öğrenmek ve kaderlerinde neler olduğunu bilmek isterler. Bu konularla ilgili en zengin ve detaylı yöntemler Vedic astroloji alanlarında yer alır. Daha önce birden servet kazanma konusunda işaretler veren 2, 4 ve 11.evlerle ilgili açıklamalar ve örnekler işlemiştim. Vedic sisteminde böyle evlere "argala" evleri ve kurulan ilişkiye de "argala" adı verilir. Eğer para piyango veya loto gibi talih oyunlarından gelecekse bahsettiğim evlerin yöneticileri arasında çok sıkı bir ilişki olur.

 

İnsanların çoğu parayı talih oyunları dışında kaynaklardan kazanırlar. Bunlar çalışarak aylık alırlar veya insanları çalıştırıp iş kafaları sayesinde servetler kazanırlar. Sonuç olarak herkesin bir varlık ve servet edinme şansı vardır. İşte bu özelliği başarı yüzdesi olarak gösteren bir Vedic hesaplama yöntemi bulunur. Bu yöntemin adı  "Varlık Yüzdesi" olarak bilinir. Hesaplanması, Rashi (Doğum) haritasındaki dört evin yönetici gezegenlerin "Shadbala" güçlerinin kullanılması ile yapılır.

 

Vedic Rashi haritasında yerleşen gezegenlerin "Shadbala" adı verilen bir güç yüzdeleri vardır. Shadbala'nın lügat anlamı "altı güç" demektir. Haritada yerleşen gezegenlerin çeşitli Vedic kurallarına göre sahip oldukları sayısal değerler ortaya çıkartılır. İşte bu sayısal değerler kullanılarak ölçülen Varlık ve servet analizi vardır. Bunun formülü aşağıda verilmiştir.

 

Formüldeki değerler Rashi haritasının dört ayrı evinin yöneticilerin Shadbala güçleridir. Burada yer alacak evler Rashi'deki 2.Ev, 5.Ev, 9.Ev ve 11. Evlerdir. Bu evlerin Shadbala değerleri toplanır. Toplam önce dörde bölünür. Çıkan sonuç  100 ile çarpılır ve en son olarak 600 sayısına bölünür. Ortaya çıkan sayı kişinin Varlık ve servet sahibi olma yani yaşamdaki maddi başarı yüzdesi olur.

 

Varlık yüzdesi = Dört yönetici gezegenin Shadbala toplamı / 4 x 100 / 600

 

Bulunan sayısal sonuç %50 üzerindeyse kişi için olumludur ve varlık sahibi olacaktır. Eğer sonuç %70 ve üzerindeyse sonuç mükemmel sayılır ve kişinin önemli bir servete kavuşacağı açıklanır.

 

Ö R N E K  :  İş adamı olarak örnek alınan kişi 02 Ekim 1957 tarihinde İzmir'de saat 04:45'de dünyaya gelmiştir. Yakından tanıdığım kişi hayata öğretmen olarak başlamış ama iş hayatına atılarak varlık ve servet sahibi olmuştur. Hayatı ve başarısı astroloji için örnek alınacak kadar ilginçtir.

 

BALIK

8.Ev

 

 

KOÇ

9.Ev.

Ketu

BOĞA

10.Ev

 

 

İKİZLER

11.ev

 

KOVA

7.Ev

 

 

 

 

 

RASHİ

 

 

 

YENGEÇ

12.Ev

 

OĞLAK

6.Ev

Ay

 

ASLAN

Yük.Burç

1.Ev

Merkür

YAY

5.Ev

AKREP

4.Ev

Satürn

 

TERAZİ

3.Ev

Ra Ven

BAŞAK

2.Ev

Ma Gün Jüp

 

Örnek kişinin yandaki Rashi haritasında 2.Ev Başak, 5.Ev Yay, 9.ev Koç ve 11.Ev İkizler burçlarındadır. Buna göre yönetici gezegenler sırasıyla Merkür, Jüpiter, Mars ve Merkür olur.

 

Gezegenlerin Shadbala* tablosunda değerler şöyledir : Güneş = 374,03 ; Ay = 472,97 ; Mars = 396,63 ; Merkür = 472,84 ; Jüpiter =388,27 ; Venüs = 372,68 ; Satürn = 398,54

 

 

Varlık yüzdesi = 472,84 + 388,27 + 396,63 + 472,84 /4 x 100/600 = 1730.58 /4 x 100 / 600 =  72.10

Varlık yüzdesi =  72.10 = % 72

 

İş adamının varlık yüzdesi %72 olarak başarı göstergesinin üzerindedir. Bu kişiyi öğretmen olduğu yıllardan beri tanıyorum. Şüphesiz horoskopu astroloji için önemli işaretleri taşımaktadır. İlk tanıdığım yıllarda küçük bir dükkan kiralamış ve iş hayatına atılmıştı. O zaman horoskopuna bakılsaydı gelecekte sahip olacağı olanaklar bilinmiş olacaktı. İşte astroloji bu kadar somut ve yalın ifadeleri olduğu için mistik bir geleceği görmek yoludur  !

 

(*) Gezegenlerin Shadbala değerleri Vedic astroloji programlarından birinden alınabilir.