KADERİ   DEĞİŞTİRMEK   YOLUNU  AÇAN     ASTROLOJİ     TEORİSİ

                   

 

ASTROLOJİ'DE  KADERİN  ŞİFRESİ

 

Yeni  Astroloji  Teorisi  Kader  Bilmecesini  Çözüyor !

 

Anne ve Baba olmadan önce yapılması gereken özel  bir Analiz   (Tıklayın)

 

       Kadere teslim olmak veya kaderi değiştirmek ! İşte tüm mesele bu ! Klasik öğretiler kaderin mutlak hakimiyetini öne sürer. Seçilen bir rol içinde olduğumuzu hissederiz. Bizim dışımızda bir güç oyunu binlerce yıldan beri sahne ve kostümler aynı kalmak şartı ile sürdürmektedir sanki... O halde şu soru geliyor aklımıza : astroloji neden vardır ? Değiştirilmesi mümkün olmayanı  tanımlamak için mi yoksa, değiştirmek için yol bulmak için mi ? Düz mantık kaderi oluşturan ve yönlendiren enerjilere karşı savunma hakkımız olacağını söylüyor ! Şimdi, hayatta en önemli adımın atılacağı olayı, doğumu ele alalım. Bakalım neleri değiştirebiliriz ? 

 

YOLUN  BAŞLANGICI  :  BİR  OKURUMUZUN  MESAJI

 

       Bir anne için hayatın önemli olayı önce çocuk sahibi olmaktır. Doğacak çocuğun sağlıklı ve düzgün olması için dua edilir. Doğmadan çocuğu kaybetmek, doğumda kaybetmek veya özürlü bir çocuk doğurmak kaderin laneti sayılır ve korkulur. Şöyle çevrenizdeki ailelere bir bakın. İçlerinden en az birinin sorunlu bir çocuğu  olduğunu veya bir nedenle çocuk kaybettiğini göreceksiniz. Sağlıklı bir çocuk astrolojik olarak nasıl oluşuyor sorusunu gündeme getiren ve yeni bir teori geliştirmemi sağlayan bir okurumun mesajı oldu. Bir çocuk kaybetmiş ve halen iki sağlıklı kız çocuğuna sahip okurum Ş. hanımın mesajı özetle şöyleydi :

 

       "Uzunca bir süredir Astromistik sayesinde tanıdığım Vedic astrolojisi ile ilgileniyor ve kendi haritam üzerinde çalışarak öğrenmeye çalışıyorum. Bir süre önce Astrogündemde "İyilerin Kötülüğü" başlığı altında iyi gezegenlerinde bir hanımı çocuksuz bıraktığını okumuştum. Kendi haritama bakınca olumsuz yerleşimlere rağmen iki çocuk sahibi oluşumu sorgulamaktayım ?

 

        Balık'ta yerleşen Yükselenden itibaren 5.ev Yengeç'te ve yöneticisi Ay 9. evde fakat düşüşte olduğu Akrep burcunda. Çocuk temsilcisi Jüpiter 4. evde ama düşüşte olduğu İkizler burcunda. Ay Yükselene göre Jüpiter 5.ev yöneticisi ama zararlı 8.evde yerleşmiş. Üstelik, Jüpiter ile Ay arasında 6-8 kuralı var. Amatörce ilgilendiğim için gözden kaçırdığım bir şey var mı bilemiyorum ? Ben nasıl iki çocuk sahibi oldum ?"

 

       16 Mart 1955 tarihinde Kırıkkale'de, saat 06.30'da dünyaya gelen bayan "Ş" 31.12.1985 tarihinde sekiz haftalık bebeğini kaybettiğini ve ölümden döndüğünü açıklıyor. Aynı sağlık tehlikesi 19.05.1985 günü ilk kızını doğururken başına gelmiş. Narkoz nedeniyle bir süre kalbi durmuş. Sağlıklı çocuk doğurma teorisini açıklamadan önce okurumun haritası üzerinde sorusuna yanıt bulalım. Önce, Vedic Rashi (Doğum) ve Navamsa haritalarını ele alacağız.

 

BALIK

  Yük.Burç

1.Ev

GÜNEŞ

KOÇ

2.Ev

MARS

BOĞA  

     3.Ev

  

İKİZLER  

  4.Ev

    KETU      JÜPİTER

  

BALIK

  5Ev

KOÇ  

6.Ev

BOĞA  

7.Ev

JÜPİTER

İKİZLER

  8.Ev

VENÜS SATÜRN RAHU

KOVA  

12.Ev

MERKÜR

  

Doğum Haritası

Ş.U.

16 Mart 1955

Kırıkkale

06.30

YENGEÇ

   5.Ev

   

KOVA  

4.Ev

AY

 

Navamsa Haritası

      

YENGEÇ

9.Ev

GÜNEŞ TJüpiter (2)

OĞLAK  

11.Ev

VENÜS

T.Jüpiter (1)

ASLAN  

6.Ev

 

OĞLAK

 3.Ev

 

ASLAN  

10.Ev

 

YAY

  10.Ev

RAHU

AKREP

9.Ev

 AY

TERAZİ

8.Ev

SATURN

 

BAŞAK

7.Ev 

YAY

2.Ev

KETU

AKREP

1.Ev

MERKÜR

TERAZİ  

12.Ev

BAŞAK

11.Ev

MARS

 Doğumdaki Dasa : Merkür - Rahu

 

 

NEDEN  ÇOCUK  SAHİBİ   OLDU  ? 

 

       Teorimize girmeden önce yukarıdaki Vedic haritalarının neden ve nasıl 2 kız çocuk verdiğini açıklayalım. Doğum haritasındaki Jüpiter Navamsa'da güç kazanmıştır. Burada, Jüpiter ile Ay arasında "Gajakesekari Yoga" vardır ve gezegen güçlüdür. Jüpiter ve Merkür "Karmik Kontrol Gezegenleri" dir. Jüpiter hem Ay Düğümleri (Rahu-Ketu) , hem de Merkür ile görünüm yapmaktadır. Bu durumda haritada Jüpiter'in gücü ve önemi yükselmektedir. Bu durumda çocuk sahibi yapacaktır. Rashi haritasında Terazi burcundaki Satürn, çocuk evi (5) Yengeç burcu ile görünüm yaptığından çocuklar kız olmuştur.

 

       Birinci çocuk 19.05.1985 tarihinde, T.Jüpiter Oğlak burcundan geçerken ve" Venüs-Merkür" dasada dünyaya gelmiştir. Venüs evleri Boğa ve Terazi Jüpiter tarafından görünüm altındadır. Jüpiter aynı zamanda Merkür ile görünüm yaptığından çocuk belirtilen dasada doğmuştur. Transit Jüpiter de Oğlak evinden 5.ev (çocuk evi-Yengeç) ile görünüm yapmaktadır. Bu da çocuğun dünyaya gelme zamanını işaret eder.

 

       İkinci çocuk 06.03.1991 tarihinde, T.Jüpiter navamsada 9.evden (Yengeç) geçerken dünyaya gelmiştir. Bu sırada "Güneş - Merkür" dasa yaşanmaktaydı. Kadın haritasında çocuk olayında  5 ve 9. evlere bakılır. Navamsa'da 9. evde Güneş yerleşmiştir. Şu halde 2.çocuğun Güneş dasada olması beklenmelidir. Bhukti (Küçük periyot) olarak Merkür zaten elverişliydi. Jüpiter transitine bakılırsa, Rashi'de 5.evden (çocuk evi) ve Navamsa'da 9. evden (çocuk evi) geçtiği görülecektir.

 

ÇOCUK  SAHİBİ  OLMAK   İÇİN   ÖZEL    BİR    ANALİZ

 

       Çocuk sahibi olmak isteyen kadın ve erkek haritalarında erkek spermi ile kadının döl yatağı ve yumurtalık sağlığının ayrıca Vedic kurallarına göre kontrol edilmesi gerekir.Bir horoskopta 5. evin analizinden önce haritanın verimliliğinin incelenmesi çok önemlidir. Haritada 5.Ev çok güçlü olabilir ama, BEEJA ve KSHETRA canlılığı veya gücü zayıf ise çocuk vermesi beklenemez.

 

        BEEJA Erkek haritasında sperm gücüdür. KSHETRA Kadın haritasında yumurtalık verimliliğidir. Evli çiftler her yönden güçlü ve evlilikte mutlu olabilirler ancak, Beeja ve Kshetra zayıf ise çocuk olmaz.Eğer BEEJA (Erkek) zayıf ve KSHETRA (Kadın) güçlü ise çocuk dünyaya hayatın ileri zamanlarında yani geç dünyaya gelir. Bunun için gerekli tıp yardımı almaları gerekir.

       Gebeliği yöneten GÜNEŞ (Canlılık yöneticisi) olacaktır. Meni akımını kontrol eden VENÜS olacaktır.Bu iki yöneticinin haritada horoskopta olumlu yerleşimlerde, özellikle erkek burçlarda yerleşmeleri gerekir.Benzer şekilde Kadın örneğinde ise Mars kan doğasını ve Ay da çocuk doğumu için güçlülüğü kontol eder. Bu iki gezegenin horoskopta güçlü yerleşimlerde ve tercihan dişi burçlarda yerleşmeleri gerekir.

       Erkek örneğinde GÜNEŞ, VENÜS ve JÜPİTER boylamları toplanır. Toplamdan 360 derece çıkartılır. Sonucun düştüğü burca "Beejasputa" veya tohumun boylamı adı verilir.

      Benzer şekilde Kadın horoskopunda Mars, Ay ve Jüpiter'in boylamları toplanır. Sonuç 360 dereceden çıkartılır.Sonucun düştüğü Burç yumurtalığın boylamı (Kshetra Sphuta) adını taşır.

       Eğer Beeja Sphuta  erkek burca düşerse ve Navamsa'da erkek burçta olur olumlu görünümler alır ve yaparsa erkeğin tohumu yeterince güçlüdür ve çocuk sahibi olmak için yeterlidir.

       Eğer Kshetra Sphuta (Kadın) Rashi ve Navamsa'da dişi burçlara düşerse ve olumlu gezenlerden görünüm alırsa kadının döl yatağı çocuk için olumludur. Zararlı veya iktidarsız gezegenler bu duyarlı noktalar ile görünüm yapmamalıdır. Beeja ve Kshetra noktalarından itibaren 5. evlerde zararlı gezegenler yerleşmemelidir.

 

       Yukarıdaki Kadın Vedic haritasını KSHETRA SPHUTA yönünden kontol edelim.

    

       JÜPİTER Boylamı        =     86.38

       MARS          "             =     19.07

       AY               "             =    236.06        Toplam = 341.51  =  11.51 derece BALIK  (Dişi Burç)

 

       Kadın için KSHETRA SPHUTA Dişi burçta (Rasi) yerleşmiştir ve burası Yükselendir. Yöneticisi JÜPİTER de köşe ev olan

İkizler burcunda (4.Ev) yerleşmiştir. Jüpiter ile Satürn görünümü kız çocuk vermiştir. Jüpiter ile RAHU görünümü çocuk kaybına

neden olmuştur. Kshetra Sphuta'dan sonraki 5. ev  Yengeç (Dişi) burç olup yöneticisi AY olumlu 9. evde yerleşmiştir. Bu yerleşimler sağlıklı kız çocuğu vermiştir.  Ay ile Mars arasındaki görünüm bir çocuk (erkek) kaybına neden olmuştur.

 

       (NOT: Çocuk sahibi olamayan çiftler öncelikle BEEJA ve KSHETRA SPHUTA analizi yaptırmalıdır)

        Buraya kadar yapılan açıklamalar çocuğun olmasını, cinsiyetlerini ve doğum tarihlerini belirtmektedir. Doğumdan sonra çocukların sağlıklı olmalarını neye borçluyuz ? Şimdi, sıra sağlıklı doğum teorisine gelmiştir.

 

       

 

SAĞLIKLI  ÇOCUK   DOĞURMA  TEORİSİ

 

       Çocuğun doğumdaki kaderi dünyaya gelirken değil, ana rahmine düştüğü anda oluşmaktadır. Şüphesiz cenin gelişirken dış enerjilere karşı annenin koruması altındadır. Ancak, yumurtanın sperm tarafından döllendiği gizemli anda kaderin ilk adımı da atılmaktadır. Bu teoriyi geliştirirken her hangi bir yanılmaya karşın kayıtlarımda bulunan pek çok analiz örneğini gözden geçirdim ve hepsinde aynı sonuca ulaştım.

 

       Çocuk annenin rahmine düşerken ve yaşamın ilk mucizesi başlarken annenin horoskopunda  doğumdaki (natal) ve transit AY Düğümleri Düzlemi ile Ay zararlı görünümler altında kalmamalıdır. Zararlı gezegenlerin görünümleri sağlıksız bir doğuma, olumlu gezegenlerin görünümleri de sağlıklı ve güzel bir çocuğa sebep olmaktadır.

 

       Bu durumda, ruhsal ve bedensel sağlıklı bir çocuk sahibi olmak için kadının hamile kalma olasılığının bulunduğu zamanlarda Ay Düğümlerinin ve transitlerinin zarar görmemesine dikkat edilecektir. Bazı sert açılarda hamile kalmak kesin olarak sağlığı zarar gören bir çocuk veya düşük yapılmasına neden olmaktadır.

 

       Ruhen ve bedenen sağlıklı bir çocuk dünyaya gelmesi için hamile kalma zamanında transit veya natal CHİRON , JÜPİTER ve Ay Düğümleri  arasında sert bir görünüm olmamalıdır. Olumlu bir görünüm her bakımdan sağlıklı, düzgün karakterli ve başarılı bir çocuğu müjdeler ! Bu teoride görünümler için tolerans açısı (orb) en fazla 3 derece olmalıdır.

 

       Önce yukarıda yer alan örnekte bu teorinin işlemesini göreceğiz. Daha sonra da çeşitli başka örnekler vereceğiz. Bu konuda Batı sistem horoskop analiz edilecektir.

 

       Sekiz haftalık hamilelik döneminden sonra 31.12.1985 tarihinde kaybedilen çocuk olayında ana rahmine düşme tarihinde natal Ay Düğümleri düzlemi (Rahu-Ketu Ekseni) ile T.Mars kare görünüm yaparken, T.Ay Düğümleri Düzlemi de natal Mars ile kare görünümü aynı zamanda yapmaktaydı. Genel olarak Mars görünümleri çocuğun doğmadan kaybedilmesine (düşük) neden olmaktadır.

 

       Sağlıklı doğan ilk çocuk  19.05.1985 tarihinde dünyaya gelmiştir. Bu çocuğun ana rahmine düştüğü tarih 08.08.1984 olduğundan annenin transitlerine bakalım. Doğumdaki (natal) Kuzey Ay Düğümü (Rahu) üzerinden  T. Jüpiter ile T. Ay geçmektedir. aynı sırada T.Ay Düğümleri düzlemi ile N.Chiron arasında olumlu (üçgen) görünüm vardır. Doğumdaki (natal) Ay üzerinde zararlı bir görünüm yoktur. İşte bu görünümler sonucunda sağlıklı bir çocuk dünyaya gelmiştir. Bu çocuk aynı zamanda ailesi için olumlu ve başarılı birisi olacaktır.

 

 

Özürlü çocuğun annesinin hamile kaldığı zamanki transitlerini gösteren Horoskop

 

ÖZÜRLÜ  BİR   ÇOCUĞUN   DOĞUMU

 

       Hamile kalma zamanında bazı astrolojik işaretlerin doğacak çocuğun kaybını gösterdiği gibi, bazı işaretler de çocuğun özürlü doğmasına neden olmaktadır. Burada, böyle bir olayı örnek alıyoruz.

 

       Annenin doğum bilgileri şöyledir : 24 Ocak 1971, saat 11.45 - İstanbul. Eşinin 2.evliliği olup ilk eşinden sağlıklı  2 çocuğu olmuştur. Bu örnek bize aynı zamanda çocuk sağlığının anne horoskopuna bağlı bir özellik olduğunu göstermektedir. Bu nedenle baba horoskopunun analizi ile doğacak çocukla ilgili sağlıklı sonuçlar elde edilemez.

 

       Örnek alınan anne 27 Ekim 1997 tarihinde saat 09.05'de İstanbul'da bir erkek çocuk dünyaya getirmiştir. Çocuğun doğumunda anormal bir durum görülmemiş ancak ilerleyen yaşına göre bedensel bir sorunu olmadığı halde "Otistik" (İçekapanma) özelliklere sahip olduğu ortaya çıkmıştır. Halen tedavisi devam etmektedir.

 

       Örnek alınan annenin özürlü çocuğuna hamile kaldığı tarih 20 Ocak 1997 olarak tespit edilmiştir. Yanda hamile kalma tarihindeki transitler görülmektedir.

 

KADERİ  BELİRLEYEN   TRANSİTLERİN   ANALİZİ

 

       Örnek alınan anneye ait Vedic Rashi (Doğum) haritasında 5. ev (Aslan) KETU'yu barındırmakta olup çocuk temsilcisi Jüpiter de zararlı 8.evde yerleşmiştir. Yukarıda görülen hamile kalma zamanına ait transitlerin gösterildiği Batı tipi haritada oldukça zorlu görünümler bulunmaktadır. Bu görünümler teorimizde bahsedilen olguları yansıtmaktadır.

 

       1) Transit Ay Düğümleri Düzlemi doğumdaki (natal) Ay ile sert kare görünüm içindedir.

 

       2) Transit Ay Düğümleri Düzleminde Rahu (Kuzey Düğümü) ile birlikte olan T.Mars ile Ketu (Güney Düğümü) ile birlikte olan T.Satürn natal Ay ile kare görünüm yapmaktadır.

 

       3) Transit Ay ile natal Ay arasında sert karşıt görünüm oluşmuştur. Bu durumda T.Ay-N.Ay- T.Ay Düğümleri-T.Mars-T.Satürn arasında "Büyük Kare" görünümü oluşmuştur.

 

       4) Bu sırada gökyüzündeki transit Jüpiter ile transit Chiron arasında sert kare açı bulunmakta olup bir çocuk olayı için kozmik enerjiler negatiftir.

 

       Buraya kadar olan örnekler ve analizler daha önce açıkladığımız teorimizi desteklemektedir. Sonraki haftalarda bu konu ile ilgili başka ilginç örnekler ve analizler vereceğiz.

 

       Yazımızı bitirmeden önce son söz olarak şöyle sesleneceğiz ; Anne ve babalar, çocuğunuzun kaderi sizin alacağınız önlemlere göre belirlenecektir. Onun kaderinde söz sahibi olacağınızı en mutlu anınızdan önce  bir kere daha düşünmenizi önereceğim !  

 


 

       (Copyright 2006  Yücel Sügen-Astromistik)

 

 

       Bu konunun devamını okumak için  satırı veya aşağıdaki resmi tıklayınız.