Yükselen Burcunuzu aşağıdaki tabloyu kullanarak bulunuz.

Yükselen Burcunuzu bulmak için üst mönüden Güneş burcunuzu seçiniz. Daha sonra ikinci mönüden Doğum saatinizi bulunuz. Doğum saatinizin Yaz Saati içinde kalıp kalmadığını Yaz Saati Tablosundan bulabilirsiniz.

Tabloya giriş bilgilerini verdikten sonra "Hesapla" tıklanınca Yükselen Burcunuz yazılacaktır. Yeni bir işlem için "Temizle" mönüsü tıklanarak giriş yapılır.

Güneş Burcunuzu Giriniz:

Doğum Saatini Giriniz:                                            

Yükselen Burcunuz:

Dikkat: Listedeki zamanlar normal saatleri kapsamaktadır. Doğum saatiniz yaz saatine rastlıyorsa bundan 1 saat çıkartarak tabloya giriniz. Bu yöntem Yükseleni sınır derecelerinde olanlar için kesin doğruluk içermez. Tablodan bulduğunuz Yükselen için şüpheniz varsa (size uymuyorsa) önceki ve sonraki Yükselen burçları kendiniz için  kontrol edebilirsiniz. Dakik bir Yükselen Burç için Internette bulunan  programdan birini kullanabilirsiniz.

 

YÜKSELEN   BURÇ   VE   KİŞİLİK   OLUŞUMU

 

Kişilik özellikleri yaşamda başkaları ile yarışmakta kullanacağımız yeteneklerimizi tanımlar. Kişilik, Ben'i oluşturur ve bize birey duyumu verir. Başka insanlardan ayrıcalığımızı ve toplumdan özgürlüğümüzü gösterir. Bu kaba portre içinde fiziksel görünüm ile dışa vurum ve tavırlarımız yer alır. Bize doğal olarak nasıl donatıldığımız duyumunu verir. Ayrıca, kendimize güveni veya güvensizliği oluşturan ruhsal portremiz de bundan güç alır. Yükselen Burç bizi biz yapan en önemli astrolojik fonem endir. Başka insanlar bunun merceği altından bizi izlerler.

 

 

Yükselen Burcunuza Göre Kimsiniz ?

 

(Tıklayın)

 

   Yukarıdaki tablodan Yükselen Burcunuzu bulduktan sonra yukarıdaki mönüyü  tıklayarak Yükselen Burcunuzun biçimlediği kişilik,mizaç ve görünüm özelliklerinizi öğrenin.

 

    Yükselen Burcun astrolojide özel bir yeri vardır. Yaşantınızı başarılı bir şekilde düzenlemek için Yükselen Burcunuzu iyi incelemeniz gerekir. Çünkü, Yükselen sizin başkalarına nasıl göründüğünüzü açıklar.

 

 Yükselen Burç bir gezegen değildir. Doğum haritanızda doğu ufkunun tanımıdır. Bu noktadan geçen ve horoskopun saat yelkovanı aksi yönünde hareket eden gezegenler "Saklı Süreç" e girerler. Bu süreç pekişme periyodunuzdur. "Ne yapıyorum ?" "Niçin Yapıyorum ?" sorularına yanıt arandığı zamandır. Özellikle Satürn'ün Yükselen Burç ile transit kavuşumu hayatın önemli bir evresidir.

 

 

 

Yükselen Burcunuza Göre Aşk ve Seks Meyliniz

(Tıklayın)

 

    Astroloji'de Yükselen Burcun ilginç özelliklerinden bir tanesi de aşk ve seks kapasitemizi ve meyillerimizi göstermesidir. Romantik birisi misiniz yoksa aşkı saf bir erotizmle mi arıyorsunuz ? Tutkulu, kendini her şeyi ile sevdiğine adayan birisi misiniz ? Sevgilinizi gözünüzden bile kıskanan sahiplenici eğiliminiz mi var ? Yoksa, kendinden fazla sevdiğinin mutluluğunu düşünen fedakar bir portre mi çiziyorsunuz ?

 

Yükselen Burç fizik olarak başka insanlara nasıl görüneceğimizi,beden yapımızı,saçımızı,gözlerimizi ve diğer fiziksel özelliklerimizi de tanımlar. Yükselenin bulunduğu horoskop yarım küresinde toplanan gezegenler insanı kadere karşı savaşmaya yöneltir. Batı yarım kürede toplanan gezegenler de kaderci bir tutum verirler.