Numeroloji  Nedir ?

 

Adımızın her harfinin karşılığı bulunan bir sayı vardır. Bu sayıların toplamı sahip olduğumuz kişilik özelliklerini gösterir. Doğum tarihimizden derlenen sayı kümesi de geleceğimizle ilgili açıklamalar yapar.

 

Sayılardan türetilen Numeroloji'de en çok kullanılan yöntem "Pythagoran" sistemidir. Aşağıdaki tabloda isim ve soyadımızı oluşturan harflerin hangi sayıya karşılık olduğu gösterilmiştir.

 


Kader Sayımızı Bulalım

 

Yanda görülen tablodan adımızdaki harfleri kullanarak Kader sayımızı bulmak için bir örnek ile yola çıkalım. YÜCEL SÜGEN için kader sayısı şöyle hesaplanır :

7+3+3+5+3+1+3+7+5+5 = 42 = 4+2 = 6

 


Kader Sayısı Bize Neleri Açıklar ?

 

Kader sayısında 1'den 9'a kadar sayılar ve bunlara ilave olarak sadece 11 ve 22 sayıları yer alır. Her sayının açıkladığı bir kişilik oluşumu vardır. 11 ve 22 sayılarına "Değişmez sayı" denir.

 

 Hesaplama yapıldığında son sayı 11 veya 22 olduğunda bunlara ait yorumlar okunmalıdır.

Aşağıda görülen tabloda kader sayılarının ne ifade ettiği açıklanmaktadır.

 

 

1

Yaratıcılık,Bağımsızlık, Özgünlük, ego, kendine düşkünlük.

Bu insan doğal bir liderdir. Kendine yeterlidir ve hırslıdır. İş hayatında aşırılıklardan,

Hükmedici davranmaktan ve acelecilikten kaçınmalıdır.

2

Sezgi, İş birlik anlayışı, Tasarım ve kavrama, Aşırı duyarlık, Bağımlılık.

Bu insan sevgi dolu,barış yanlısı, eleştirici ve ideal ortaktır. Detaylara gömülmekten,

Ve yalnız kalmaktan kaçınmalıdır.

3

Sanat Kabiliyeti, Sosyal kişilik, Dostluk meyli, Yüzeysellik,Ziyankarlık.

Bu insan dışa dönüktür. Hayatı ve eğlenceyi sever. Yaratıcı ve duyarlıdır. Rutinden hoşlanmaz. Kendine disiplin uygulamayı öğrenmelidir.

4

Pratiklik, Uygulayıcılık, Güvenirlik, Bükülmezlik, Sağlamlık.

Sıkı bir çalışandır. Her şeyin başarılmasını ister. İyi bir arkadaş ve candan olmayı öğrenmelidir. Güvenlik duygusunun aşırılığından sakınmalıdır.

5

Özgürlük, Uyum Kabiliyeti, Gezginlik, Değişkenlik, Erotizm meyli.

Cesur, yürekli ve ikna edici bir kişiliktir. Güzel şeylerden ve bunlara sahip olmaktan hoşlanır. Can sıkıntısından fazla etkilenir. Bunun aşırılığından sakınmalıdır. Kolayca amacından sapması olasıdır.

6

Aşk, Sorumluluk, Anlayış, Her işe karışmak, Kıskançlık.

Sıcak, koruyucu ve mutlu kişiliktir. Güvenilir ve sağlam yapıdır. Sevdiği insan için her türlü fedakarlığı yapar. Kendini aşırı kötümser hissetmekten ve başkaları tarafından istismar edilmiş duygusundan arınmalıdır.

7

Ruhsallık, Zihni analizcilik, Zeka, Eleştiricilik, Sır saklama ve baskıcılık.

Derin bir düşünürdür. Ruhsal meyillidir. Eksantrik ve değişkendir. Soğuk ve mesafeli durmaktan kaçınmalıdır. Yalnızlıktan ve iyi şeylere sahip olamama duygusundan arınmalıdır.

8

Yöneticilik yetenekleri, Organizasyon yeteneği, Güçlülük, Maddi ve adil.

Güçlü,kararlı ve sonca giden kişiliktir. Para ve maddi konularda başarılıdır. Amacının karşısında gördüğü insanlar için duygusuz davranma meylinden arınmalıdır.

9

Sanatkar yetenekleri, Hümanist, Romantik, Duygusallık, İsraf ve konfor .

Sezgili, Duyarlı ve yaratıcı kişiliktir. Dünyaya kendini kanıtlamak için savaşır. Kötü alışkanlıklarından kurtulmak ve hayatın küçük detaylarından fazla etkilenmemek için çalışmalıdır.

11

Sezgi gücü, Ülkücülük, Keşif yeteneği, Duyarlık, Fanatik.

Hayalci ve öngörülü kişiliktir. Sanatkardır. Bilinç üstü gelişmiştir. Çok gergin ve aşırı duyarlı olmaktan korunmalıdır.

22

Pratik bir idealist, Maddi alanda üstünlük,Çabuk zengin olabilen,Saldırgan.

Amacına bağlı ve pratik kişiliktir. Global düşünce tarzına sahiptir. Çok erken dünyaya gelmiş olmak duygusundan ve geleceğe fazla düşkün olmaktan sakınmalıdır.

 


NUMEROLOJİ İLE EŞLEŞİM (UYGUNLUK) ANALİZİ

 

Yukarıda nasıl bulunduğu açıklanan Kader Sayımızdan yola çıkarak eşimizle nasıl bir ortaklık kuracağımızı kısa yoldan öğrenebiliriz.

 

 Bu bilgiyi sahip olduğumuz Kader sayısı ile eşimizin Kader sayısını hesaplayarak Numeroloji Eşleşim sayfasından okuyunuz.

 

 


ASTRO  NUMEROLOJİ  VE  KİŞİLİK  SAYISI

 

Doğum tarihimiz ile bulunan "Kişilik Sayısı", kişilik yılı içinde nelerle karşılaşacağımızı gösteren, Numeroloji ile Astrolojinin ilginç bir karışımıdır.

 

Kişilik Sayısı Nasıl Bulunur ?

 

Bunu bir örnekle açıklayalım. 11 Mayıs 1973 yılında doğan birinin Kişilik Sayısı = 1+1+5+1+9+7+3= 27 = 2 + 7 = 9 olarak elde edilir.

 

Kişilik Yılı

 

Doğduğumuz gün ve ay sayısı ile içinde bulunduğumuz yıl sayısı toplanınca Kişilik Yılımızı elde ederiz. Yukarıdaki kişi için bunu hesaplayalım.

 

2002 Yılı için Kişilik yıl Sayısı = 1+1+5+2+0+0+2 = 11

 

Hesaplama 11, 22 ve 44 Değişmez sayılardır. Aynı kalırlar. Bunun dışındaki sayılar toplanarak tek sayıya indirilir. Örneğin, 19 Mart'da doğan Yücel Sügen için Kişilik yılı = 1+9+3+2+0+0+2= 17 = 1+7 = 8 bulunur.

 

Bu sene Kişilik Yılınız Nasıl Geçecek ?

 

AstroMistik sayfalarında bu sene Kişilik Yılınızın nasıl geçeceğini okuyabilirsiniz. Bu bilgilere ulaşmak için Numeroloji Kişilik Yılı sayfasını tıklayarak seçiniz. Hangi kişilik yılında olduğunuzu yukarıda açıklanan yönteme bakarak hesaplayınız.

AstroNumeroloji Bilgilerinin Kullanılması

AstroNumeroloji sayısı beş sayısal gruptan oluşur.

6.6.8.7.1 Sayı grubu gibi.

Birinci sayı kişisel yılı açıklar. Örneğin sayı “6” ise, genel olarak olumlu sayılan ve hırçın olmayacağımız bir yılı işaret eder. Böyle bir yılın şifre kelimeleri şunlardır : Denge, Koruma ve himaye, Pek çok insan ile tanışma, Başkalarına yardım ve servis, Parasal sağlamlık, Yeni işler veya kariyer, Yeni aşklar ve romantizm, Boşanma veya uzaklaşma.

Grubun ikinci sayısı yılın 4 aylık periyodunu,üçüncü sayısı bulunulan ay,dördüncü sayısı bulunulan hafta ve son sayı da bulunulan günün simgesidir.